Arctic Race: Teuns zwycięzcą wyścigu i ostatniego etapu

Zwycięzca Tour de Pologne Belg Dylan Teuns z grupy BMC Racing odniósł kolejny sukces. Wygrał w niedzielę kolarski wyścig Arctic Race w Norwegii. Lider był najszybszy także na ostatnim etapie wokół Tromsoe (160,5 km).

Teuns wyprzedził na finiszu Francuza Loica Chetouta (Cofidis) i Norwega Svena Erika Bystroema (Katiusza) - obaj stracili 11 s. Był to jego drugi etapowy triumf w tym wyścigu.

W klasyfikacji generalnej 25-letni Belg, który kontynuuje serię zwycięstw (wcześniej był najlepszy w wyścigach Dookoła Walonii, gdzie także wygrał dwa etapy i Tour de Pologne) wyprzedził o 29 sekund reprezentanta gospodarzy Augusta Jensena (Team Coop) i o 43 Francuza Michela Kredera (Aqua Blue Sport).

Lider grupy CCC Sprandi Polkowice Niemiec Jonas Koch ukończył wyścig na 11. miejscu - strata 59 s, a najlepszy z Polaków, jego kolega z ekipy Jakub Kaczmarek był czternasty - 1.01. Leszek Pluciński zajął 24. miejsce - 2.27, a Michał Paluta 29. - 3.37.

Zakończony w Tromsoe czteroetapowy, silnie obsadzony Arctic Race (z udziałem pięciu ekip World Tour) jest najdalej na północ organizowaną imprezą kolarską, w całości przebiegającą za kołem podbiegunowym.