Chwile grozy w Zabrzu! Utrata przytomności Sochy, dwóch piłkarzy w szpitalu

Piłka nożna
Chwile grozy w Zabrzu! Utrata przytomności Sochy, dwóch piłkarzy w szpitalu
fot. Cyfrasport

Mecz Górnika Zabrze z Arka Gdynia będzie zapamiętany niestety nie tylko z emocjonującej końcówki. W 56. minucie spotkania Michał Koj i Tadeusz Socha walcząc o piłkę w powietrzu niebezpiecznie zderzyli się głowami. Piłkarz Arki padł bezwładnie na murawę i stracił przytomność. Równie fatalnie wyglądała sytuacja zawodnika Górnika.

Kiedy Socha runął na murawę momentalnie udzielona została mu pomoc medyczna. Najpierw jeden z piłkarzy Górnika ułożył go w pozycji bezpiecznej, a następnie do akcji wkroczyły służby medyczne. Pomocy potrzebował również Koj.

 

fot. PAP/ Socha i Koj w walce o piłkę.

 

Piłkarze byli opatrywani przez kilka minut. Przy linii bocznej zaparkowała karetka, która czekała na Sochę. Piłkarz Arki od razu został przewieziony do szpitala i długo nie mógł odzyskać przytomności. Nie najlepiej wyglądała również sytuacja Koja. Zawodnik Górnika był długo opatrywany, aż w końcu został zniesiony do szatni. Ostatecznie również został przewieziony do szpitala.

Miejmy nadzieję, że obaj piłkarze szybko wrócą na boisko i będą dalej stanowić o sile swoich drużyn. Jak poinformował na Twitterze Zbigniew Boniek Socha po opuszczeniu stadionu odzyskał przytomność. Po pewnym czasie zobaczyliśmy kolejnego tweeta, w którym prezes PZPN wszystkich uspokoił. "Socha po tomografie, wszystko ok, może wróci z drużyną" - napisał.  Natomiast Arka za pośrednictwem swojego konta podziękowała w imieniu piłkarza za liczne słowa wsparcia.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze