Lekkoatletyczne MŚ: Polacy z rekordami życiowymi w chodzie na 20 km

Kolumbijczyk Eider Arevalo zdobył złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie w chodzie na 20 km. Na 12. pozycji uplasował się Artur Brzozowski (AZS AWF Katowice), na 20. Damian Błocki (MKL Szczecin), a na 53. Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków).

Jelonek był najlepszym z Polaków na tym dystansie w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, zajmując 19. miejsce, a Brzozowski sklasyfikowany został na 47.

Obrońca tytułu mistrza świata Hiszpan Miguel Angel Lopez, mimo że uzyskał swój najlepszy czas w tym roku - 1:19.57, metę minął jako dziesiąty. Wystartowało 64 zawodników, a rywalizację ukończyło 58.

Niedziela jest ostatnim dniem imprezy IAAF w Londynie. Kolejna, 17. edycja odbędzie się w stolicy Kataru Dausze od 28 września do 6 października 2019 roku.