Lićwinko: Wyszarpałam ten medal

Inne
Lićwinko: Wyszarpałam ten medal
fot. PAP

„Chyba pierwszy raz w życiu wygrałam ze sobą. Wyszarpałam ten medal i z tego jestem dumna” – powiedziała w Londynie po zdobyciu brązowego krążka mistrzostw świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko. Przyznała, że konkurs nie był łatwy i mocno się stresowała.

„Pierwsze dwie wysokości były dobre, a później coś chyba pękło, zaczęłam bardzo się stresować, nogi odmówiły mi posłuszeństwa, zaczęłam człapać po rozbiegu zamiast biegać. Powtarzałam sobie: to samo, co w eliminacjach, ale jakby nie trafiało do mnie” - dodała.

 

Zawodniczka Podlasia Białystok oceniła, że na każdych wysokościach musiała walczyć ze sobą. „Dlatego cieszę się, że się nie poddałam, chyba pierwszy raz w życiu. Już różne myśli przechodziły mi przez głowę”.

 

Dopiero w trzeciej próbie pokonała 1,97 m. To był przełomowy moment, bo jak się udało, to później 1,99 m udało jej się zaliczyć w pierwszym podejściu.

 

„Na każdych wysokościach musiałam walczyć sama ze sobą. Naprawdę jestem bardzo, bardzo szczęśliwa” - zapewniła.

 

Najbardziej się stresowała, żeby nie zająć dziewiątego miejsca. „Wtedy bym się załamała. Wiedziałam, że 1,97 da medal i to mnie zmobilizowało. To był kiepski skok, poprzeczka zadrżała, a ostatnio powiedziałam do Michała (trenera i męża), żeby chociaż raz w życiu została” – dodała.

 

W tym sezonie bardzo wiele się u niej zmieniło. Nie tylko w treningu, w którym postawili bardziej na technikę, a nie na motorykę, ale przede wszystkim w psychice.

 

„Nie podpalam się tak szybko. Nie poddaję się i bardzo się cieszyłam, że skoczyłam 1,97 w trzeciej próbie. To chyba dodało mi skrzydeł, że mogę skakać wyżej. Myślałam, że 1,99 m nie wyjdzie, bo pierwszy krok postawiłam za krótki, ale chyba przez to złapałam rytm i udało się skoczyć" - opowiadała.

 

Podziękowała przede wszystkim mężowi Michałowi Lićwinko, który jest również jej trenerem oraz rodzinie. „Ona nigdy w nas nie zwątpiła” – podkreśliła.

 

To siódmy medal polskiej reprezentacji w Londynie. Wcześniej w rzucie młotem złoto wywalczyli Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek oraz brąz Malwina Kopron i Wojciech Nowicki. Srebro - Piotr Lisek w skoku o tyczce oraz Adam Kszczot na 800 m.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze