MP w siatkówce plażowej: Gruszczyńska i Kołosińska z tytułem

Siatkówka
MP w siatkówce plażowej: Gruszczyńska i Kołosińska z tytułem
fot. PAP

Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) i Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) zdobyły w Mysłowicach mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej. W niedzielnym finale pokonały parę Martyna Kłoda (UKS SMS Łódź), Dorota Strąg (Piast Szczecin) 2:0 (21:19, 21:10).

Brązowy medal wywalczyły Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź) i Aleksandra Gromadowska (MKS MOS Wrocław) po wygranej z Katarzyną Szałankiewicz i Joanną Wiatr (obie MKS Dąbrowa Górnicza) 2:1 (15:21, 21:11, 15:8).

Ubiegłoroczną rywalizację MP we Wrześni też wygrała Kołosińska, tyle, że w parze z Moniką Brzostek.

W Mysłowicach uczestnicy turnieju musieli się zmierzyć nie tylko z rywalkami, ale i bardzo zmienną pogodą. W piątek turniej rozpoczął się podczas tropikalnych upałów, dzień później radykalnie się ochłodziło i padał deszcz.

Mistrzostwa miały się zgodnie z terminarzem odbyć w Raciborzu, ale ostatecznie zostały przeniesione na mysłowickie kąpielisko, które przez wiele sezonów było areną międzynarodowych imprez w młodzieżowej plażówce, a dodatkowo wszystko tam było przygotowane na sierpniowe MP oldbojów.

 

Wyniki:
 
 finał
 Gruszczyńska (UKS SMS Łódź), Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) - Kłoda (UKS SMS Łódź), Strąg (Piast Szczecin) 2:0 (21:19, 21:10)
 
 półfinały
 Gruszczyńska/Kołosińska - Kociołek/Gromadowska 2:0 (24:22,19:17)Kłoda/Strąg - Szałankiewicz/Wiatr 2:0 (21:18, 21:15)
CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze