Neymar zadebiutował w PSG. Gol i asysta Brazylijczyka!

W niedzielny wieczór najdroższy piłkarz świata Neymar zadebiutował w barwach Paris Saint-Germain. W wyjazdowym meczu z EA Guingamp nie zawiódł. Brazylijczyk strzelił gola i zanotował asystę!

Debiut Neymara budził ogromne emocje. Bilety na mecz w Guingamp rozeszły się jak świeże bułeczki, w promieniu 40 kilometrów nie było ani jednego wolnego miejsca w hotelach, natomiast samo spotkanie transmitowano do 182 krajów.

Piłkarze PSG długo bili głową w mur. W pierwszej połowie, chociaż dominowali, nie udało im się otworzyć wynik. Na początku drugiej połowy pomógł im... Jordan Ikoko, który pokonał własnego bramkarza. 23-latek chciał podać do bramkarza, ale zrobił to w taki sposób, że ten nie zdążył z interwencją, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki!

Później do głosu doszedł Neymar. Najpierw zaliczył asystę przy golu Edinsona Cavaniego. W 82. minucie role się odwróciły. Tym razem to Urugwajczyk wcielił się w rolę asystenta, natomiast Brazylijczyk w egzekutora, ustalając wynik na 3:0.

Neymar tego lata przeniósł się z Barcelony do Paris Saint-Germain za 222 miliony euro. Wcześniej najdroższym piłkarzem świata był Paul Pogba. Gdy rok temu zamienił Juventus Turyn na Manchester United, kosztował 105 milionów euro.

EA Guingamp – Paris Saint-Germain 0:3 (0:0)

Bramki: Jordan Ikoko 52 (s), Edinson Cavani 62, Neymar 82