Polskie piłkarki ręczne lepsze od Japonii

Piłka ręczna

Polskie piłkarki ręczne wygrały z pierwszą reprezentacją gospodarzy 32:26 (19:15) w ostatnim występie w turnieju Japan Cup 2017. Mecz odbył się w niedzielę w mieście Oita.

Najwięcej bramek zdobyły: Kinga Grzyb 7, Monika Michałów 6, Joanna Drabik i Romana Roszak po 4.

Jak poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce, już na początku spotkania zawodniczki trenera Leszka Krowickiego wypracowały przewagę trzech bramek (9:6 po 15 minutach). Do przerwy wygrywały różnicą czterech goli (19:15), a w drugiej połowie powiększyły prowadzenie.

Wcześniej Polki rywalizowały z Angolą (30:28 i 22:30) oraz Japonią "B" (21:22). Pierwszy mecz z Japonią "A" został odwołany z powodu tajfunu przechodzącego nad Japonią.

W poniedziałek biało-czerwone wracają do kraju. Następne zgrupowanie rozpocznie się już 21 września w Lubinie, gdzie niecały tydzień później (27.09) Polki podejmą Włoszki w pierwszym meczu kwalifikacji Euro 2018. 1 października polska drużyna zmierzy się w Poważskiej Bystrzycy ze Słowaczkami. Stawkę uzupełnia Czarnogóra.

Awans do francuskiego czempionatu wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz jeden zespół z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.