Puchar Nice 1 ligi żużlowej: Transmisja w Polsacie Sport

Żużel
Puchar Nice 1 ligi żużlowej: Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W niedzielę 13 sierpnia na torze w Pile odbędzie się turniej o Puchar Nice 1 ligi żużlowej z udziałem najlepszych zawodników zaplecza PGE Ekstraligi. W zmaganiach wystąpią żużlowcy, którzy są najwyższej sklasyfikowani pod względem średniej biegopunktowej w lidze, co zwiastuje wielkie emocje. Transmisja z turnieju w Polsacie Sport.

Faza zasadnicza rozgrywek Nice 1 ligi żużlowej dobiegła końca, a lada moment rozpocznie się runda play-off z udziałem czterech najlepszych drużyn. Zanim jednak do tego dojdzie, to w Pile kibice będą świadkami turnieju o Puchar Nice 1 ligi. Udział w nim wezmą najlepsi żużlowcy tegorocznego sezonu drugiej klasy rozgrywkowej w Polsce. Na liście startowej widnieje wiele ciekawych nazwisk i bardzo trudno jest wskazać faworyta do pierwszego miejsca.

 

W walce o czołowe lokaty powinni liczyć się reprezentanci miejscowej Euro Finannce Polonii Piła. Mowa o Norbercie Kościuchu, Adrianie Cyferze, Tomaszu Gapińskim oraz Michale Szczepaniaku. Drużyna z Wielkopolski nie awansowała do fazy play-off Nice 1 ligi i być może miejscowi zawodnicy postarają się zrekompensować to niepowodzenie swoim kibicom. Na owalu przy ul. Bydgoskiej nie może rzecz jasna zabraknąć reprezentantów Grupy Azoty Unii Tarnów, którzy razem ze swoim zespołem walczą o awans do PGE Ekstraligi. Tarnowianie przerwę w rozgrywkach postarają się dobrze wykorzystać na pokazanie swoich indywidualnych umiejętności, chociaż z pewnością priorytetem dla nich będzie zbliżająca się faza play-off. W zestawieniu możemy zauważyć Kennetha Bjerre, Mikkela Michelsena, Petera Ljunga oraz dwójkę Polaków z tarnowskiej ekipy, Artura Mroczkę i Artura Czaję. Jak widać drużyna z Mościć wysyła w bój bardzo mocną delegację świadczącą o tym, że Unia nie przypadkowo jest faworytem numer jeden do awansu.

 

Trzech reprezentantów będzie miał Zdunek Wybrzeże Gdańsk, a więc wicelider Nice 1 ligi po fazie zasadniczej i także jeden z pretendentów do awansu. Troy Batchelor, Anders Thomsen i Kacper Gomólski będą usiłować zająć jak najwyższą lokatę, aby w dobrych nastrojach przystąpić do rywalizacji półfinałowej z Lokomotivem Daugavpils, który w Pucharze Nice 1 ligi będzie miał jedynie dwóch zawodników w postaci Timo Lahtiego oraz Maksima Bogdanowa.

 

Co ciekawe, tylko jednego reprezentanta w tych zawodach będzie miał łódzki Orzeł, który do samego końca walczył o akces do fazy play-off rozgrywek ligowych. W gronie najlepszych zawodników ligi, którzy wystąpią w Pile znalazł się doświadczony Duńczyk, Hans Andersen. Rodzynek w talii Janusza Ślączki jest jednak w stanie wygrać całe zawody i śmiało może pogodzić resztę stawki.

 

W tym zacnym gronie znalazło się jeszcze miejsce dla Mateusza Szczepaniaka z Arge Speedway Wandy Kraków. Były żużlowiec m.in. Włókniarza Częstochowa oraz Polonii Bydgoszcz notuje bardzo dobry sezon, w którym jednak nie udało się jego drużynie awansować do finałowej czwórki. Popularny Szczepan postara powetować to sobie w niedzielnych zawodach.

 

Obsada Pucharu Nice 1 ligi żużlowej wygląda naprawdę obiecująco i tak jak na wstępie było wspomniane – niezmiernie ciężko jest wskazać faworyta do triumfu. Należy mieć na uwadze, że dla wielu zawodników będzie to przetarcie przed najważniejszą częścią sezonu, czyli fazą play-off, a więc ci żużlowcy, którzy reprezentują kluby walczące w tym sezonie o awans do PGE Ekstraligi mogą niekoniecznie pojechać na sto procent swoich możliwości, oszczędzając się przed decydującymi starciami. Te instrukcje pewnie dostali od swoich menadżerów i prezesów, co wydaje się być czymś naturalnym. To z kolei otwiera szansę na sukces tym, którzy już w play-offach nie pojadą. Mowa tu o miejscowych reprezentantach Polonii Piła oraz młodszym z braci Szczepaniaków z krakowskiej Wandy. Na liście startowej nie ma żadnego przedstawiciela Stali Rzeszów oraz bydgoskiej Polonii, ale to nie może nikogo dziwić, wszak były to najsłabsze zespoły po rundzie zasadniczej. Rzeszowianie będą zmuszeni wystąpić w barażach o utrzymanie, natomiast Polonia spadła do drugiej ligi.

 

Kibice w Pile dawno nie mieli tak mocno obsadzonej imprezy żużlowej w swoim mieście. Zapowiada się bardzo ciekawe i wyrównane widowisko, w którym nie będzie brakować ciekawych pojedynków pomiędzy czołówką żużlowców Nice 1 ligi.

 

Lista startowa Pucharu Nice 1. Ligi Żużlowej:


1. Norbert Kościuch - Euro Finannce Polonia Piła
2. Kenneth Bjerre - Grupa Azoty Unia Tarnów
3. Timo Lahti - Lokomotiv Daugavpils
4. Troy Batchelor - Zdunek Wybrzeże Gdańsk
5. Mateusz Szczepaniak - Arge Speedway Wanda Kraków
6. Tomasz Gapiński - Euro Finannce Polonia Piła
7. Anders Thomsen - Zdunek Wybrzeże Gdańsk
8. Mikkel Michelsen - Grupa Azoty Unia Tarnów
9. Maksim Bogdanow - Lokomotiv Daugavpils
10. Peter Ljung - Grupa Azoty Unia Tarnów
11. Adrian Cyfer - Euro Finannce Polonia Piła
12. Artur Mroczka - Grupa Azoty Unia Tarnów
13. Hans Andersen - Orzeł Łódź
14. Kacper Gomólski - Zdunek Wybrzeże Gdańsk
15. Artur Czaja - Grupa Azoty Unia Tarnów
16. Michał Szczepaniak - Euro Finannce Polonia Piła


R1. Wadim Tarasienko - Euro Finannce Polonia Piła

 

Transmisja Pucharu Nice 1 ligi żużlowej w Polsacie Sport od godz. 14:30.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze