Olbrzymia kara dla Ronaldo? Może zostać zawieszony nawet na kilka miesięcy!

Piłka nożna
Olbrzymia kara dla Ronaldo? Może zostać zawieszony nawet na kilka miesięcy!
fot. PAP

W meczu o Superpuchar Hiszpanii pomiędzy Realem Madryt a FC Barcelona (3:1) Cristiano Ronaldo odepchnął sędziego. Jak podają hiszpańskie media Portugalczyk może zostać zawieszony nawet na 12 meczów!

Ronaldo w niedzielnym meczu w bardzo krótkim odstępie czasu otrzymał dwie żółte kartki od sędziego. Pierwsza była jak najbardziej zasłużona. Portugalczyk zdjął koszulkę, kiedy cieszył się ze strzelonego gola. Wątpliwości można mieć jednak co do drugiego kartonika…

 

W jednej z ostatnich akcji meczu Ronaldo w starciu bark w bark okazał się słabszy od Samuela Umtitiego. Piłkarz Realu upadł w polu karnym, a sędzia dopatrzył się niesportowego zachowania. Rzekomo Portugalczyk chciał naciągnąć go na rzut karny. CR7 ujrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska w kontrowersyjnych okolicznościach, bowiem przed opuszczeniem boiska pchnął arbitra.

 

Zachowanie Ronaldo zostało odebrane jako naruszenie nietykalności arbitra. Jak podaje hiszpańska "Marca" może to skutkować zawieszeniem nawet na 12 meczów. Jest to najwyższy możliwy wymiar kary. Przepisy przewidują za takie zachowanie pauzę od 4 do właśnie 12 meczów. Jak będzie w przypadku Ronaldo?

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze