Były piłkarz Juventusu wygrał proces z twórcami gry LoL!

E-sport
Były piłkarz Juventusu wygrał proces z twórcami gry LoL!
fot. PAP

W popularnej grze League of Legends możemy zauważyć postać, która bliźniaczo przypomina byłego zawodnika Juventusu i reprezentacji Holandii, Edgara Davidsa. Piłkarz postanowił pozwać Riot Games do sądu i ostatecznie wygrał tę sprawę.

Poszło o skórkę Striker Lucian, która trafiła do gry. Bez wątpienia postać z gry jest wyraźnie podobna do Davidsa. Twórcy uważają jednak, że jest zupełnie inaczej. Według nich podobieństwo jest znikome i w żadnym wypadku nie było zamierzone. Według holenderskiej strony Het Parool Riot Games twierdzi, że były piłkarz wyolbrzymia sprawę.

Inne światło na tę sytuację rzucił były analityk QA w Riot Games, który napisał na Twitterze, że inspiracją dla tej skórki był właśnie Davids. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu, który uznał, że racja stoi po stronie byłego zawodnika Juventusu, który zażądał usunięcia tej skórki i rekompensaty finansowej.


Davids to legenda Starej Damy. Grał też m.in. w Ajaksie Amsterdam czy Barcelonie. W reprezentacji Holandii rozegrał 74 spotkania.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze