Bramkarz AS Roma w ostatnich sezonach był wypożyczany do Empoli, gdzie był podstawowym bramkarzem. Przez ten czas stał się jednym z najlepszych goalkeeperów we włoskiej Serie A. W ostatnim sezonie w barwach "Niebieskich" zagrał w 35 spotkaniach i zachował aż 10 czystych kont. Teraz wrócił z wypożyczenia, ale pomimo odejścia Wojciecha Szczęsnego, będzie jedynie rezerwowym wyborem Eusebio Di Francesco.

 

Jak podał "The Telegraph" pozyskać Skorupskiego chce grający w Premier League Crystal. Drugim wyborem dla tego klubu byłby bramkarz PSV Eindhoven, Jeroen Zoet. Najpierw jednak sondowane jest sprowadzenie Polaka. Wszystko wskazuje na to, że Roma oczekiwałaby za niego około 6-8 milionów euro. Crystal bez wątpienia stać na taki wydatek, ale w grę wchodzi również wypożyczenie z opcją pierwokupu.

 

Skorupski jest regularnie powoływany przez Adama Nawałkę do reprezentacji Polski. Na swoim koncie ma jednak tylko jeden występ w narodowych barwach. Jest to mecz z Macedonią z grudnia 2012 roku, kiedy to selekcjonerem był jeszcze Waldemar Fornalik.