Właściciel Arsenalu inwestuje 20 milionów dolarów w esport

E-sport
Właściciel Arsenalu inwestuje 20 milionów dolarów w esport
fot. PAP

Właściciel londyńskiego Arsenalu – Stan Kroenke zainwestował 20 milionów dolarów, wkraczając do świata esportu. Filantrop sportu wykupił miejsce w powstającej Overwatch League. Będzie reprezentował Los Angeles.

Stan Kroenke związany nie tylko z Arsenalem, ale również z LA Rams, Colorado Rapids czy Denver Nuggets postanowił wraz z synem Joshem rozpocząć ekspansję w środowisku sportów elektronicznych. I to z przytupem. Amerykański przedsiębiorca postanowił wykupić możliwość udziału w tworzonych przez Blizzard rozgrywkach Overwatch League. Możliwość udziału w lidze kosztowała go 20 milionów dolarów. Tym samym duet Kroenke stworzy swoją drużynę, która reprezentować będzie Los Angeles.

- Cieszymy się, że możemy polegać na głębokiej wiedzy o sporcie międzynarodowych liderów branży, którzy na całym świecie posiadają stadiony, drużyny i zasoby medialne – powiedzieli organizatorzy. – Zamierzamy stworzyć wspaniały zespół dla Los Angeles, który będzie inspirował fanów w pobliżu i bardzo daleko – odparł Josh Kroenke.

To nie jedyne znane w świecie tradycyjnego sportu nazwiska, które zaryzykowały wejściem w esport. Swoje zespoły w Overwatch League posiadają już m.in. Robert Kraft – prezes i dyrektor generalny Kraft Group oraz bostońskiej drużyny New England Patriots czy Jeff Wilpon – współzałożyciel oraz partner w Sterling.VC oraz dyrektor wykonawczy drużyny New York Mets.

Co ciekawe, Los Angeles posiada już dwie reprezentujące miasto formacje. Za inną odpowiada właściciel esportowej organizacji Immortals – Noah Whinston.

Aktualna lista właścicieli drużyn w Overwatch League:

- Cloud9 (Londyn)

- Robert Kraft (Boston) – prezes i dyrektor generalny Kraft Group oraz bostońskiej drużyny New England Patriots

- Stan Kroenke i Josh Kroenke (Los Angeles) – właściciele Kroenke Sports & Entertainment

- Noah Whinston (Los Angeles) – dyrektor generalny Immortals

- Ben Spoont (Miami-Orlando) – współzałożyciel i dyrektor generalny Misfits Gaming

- Jeff Wilpon (Nowy Jork) – współzałożyciel oraz partner w Sterling.VC oraz dyrektor wykonawczy drużyny New York Mets

- Kevin Chou (Seul) – współzałożyciel Kabam

- NetEase (Szanghaj).

Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze