ME hokeistów na trawie: Polacy chcą utrzymać się w elicie

Inne
ME hokeistów na trawie: Polacy chcą utrzymać się w elicie
fot. Cyfra Sport

Utrzymanie się w elicie to cel polskich hokeistów na trawie, którzy w niedzielę w Amsterdamie meczem z Anglią zainaugurują mistrzostwa Europy. W grupie podopieczni Karola Śnieżka zagrają jeszcze z Irlandią i Niemcami.

Polacy w 2013 roku w belgijskim Boom spadli z elity, by ponownie do niej awansować w Pradze dwa lata później. Biało-czerwoni w ostatnich latach tak "wędrują" od pierwszej do drugiej dywizji. Odkąd mistrzostwa Starego Kontynentu rozgrywane są w formule ośmiozespołowej, Polakom nigdy nie udało się zająć miejsca w pierwszej szóstce, a to gwarantuje utrzymanie.

Biało-czerwoni w niedzielny poranek zagrają z Anglikami, dzień później z Irlandią, a w środę z Niemcami. W drugiej grupie rywalizować będą Belgia, Holandia, Hiszpania i Austria.

- Chcemy utrzymać się w elicie i chłopacy są nakręceni, żeby ten cel osiągnąć. Oczywiście, marzy nam się gra w półfinałach, ale to graniczyłoby z cudem. Liczymy, że uda nam się +urwać+ punkty Anglii i Irlandii. Wydaje mi się, że teoretycznie druga grupa jest mocniejsza - Belgia i Holandia to w tej chwili bardzo mocne drużyny - powiedział kapitan polskiej reprezentacji Adrian Krokosz.

Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z obu grup. Z kolei pozostała czwórka rywalizować będzie o lokaty 5-8 za liczeniem wyników spotkań pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Drugi trener kadry Tomasz Cichy nie ukrywa, że w turnieju będzie się liczyć każda bramka.

- Zdajemy sobie sprawę, że Niemcy są poza naszym zasięgiem, ale będziemy chcieli osiągnąć jak najlepszy wynik. Tutaj nawet różnica bramek może mieć znaczenie. Liczę, że uda nam się pokonać Irlandią lub Anglię, ale i jeden punkt może okazać się niezwykle cenny - tłumaczył.

W piątek już w Holandii polscy hokeiści zagrają sparing z Niemcami, mimo że kilka dni później zmierzą się z nimi w grupie.

- To akurat nie przeszkadza, zmierzy się z nimi na koniec fazy grupowej. Nie chcieliśmy zagrać z Holandią czy Belgią, bo te zespoły chcą przede wszystkim "rozstrzelać" przeciwnika, a nam to nie jest potrzebne przed samymi mistrzostwami. Niemcy trochę inaczej traktują takie sparingi - zaznaczył Cichy.

W Amsterdamie równolegle będą rozgrywane mistrzostwa kobiet i mężczyzn.

Program spotkań grupy B:

20 sierpnia (niedziela)

9.00: Anglia - Polska
15.30: Niemcy - Irlandia

21 sierpnia (poniedziałek)

14.45: Polska - Irlandia
17.00: Anglia - Niemcy

23 sierpnia (środa)

12.30: Niemcy - Polska
14.45: Irlandia - Anglia

25 sierpnia (piątek)

mecz o miejsca 5-8 (12.30 i 14.45)
półfinały (17.00 i 20.00)

27 sierpnia (niedziela)

mecze o miejsca 5-8 (9.00 i 11.00)
mecz o brązowy medal (13.30)
finał (16.00)

KB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie