Pewna wygrana Napoli, Celtic pokonał u siebie pogromców Legii

Pięć spotkań zostało rozegranych w środowy wieczór w IV rundzie eliminacyjnej do Ligi Mistrzów. Swój mecz pewnie wygrało SSC Napoli. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński starcie z Niceą rozpoczęli na ławce rezerwowych i na boisku pojawili się w drugiej połowie.

Od mocnego uderzenia mecz z Istanbul Basaksehir rozpoczęła Sevilla, która już w 16. minucie gry objęła prowadzenie za sprawą gola zdobytego przez Sergio Escudero. Po zmianie stron wyrównał Eljero Elia czym ustalił wynik spotkania. Pewne zwycięstwo odniósł Celtic Glasgow, który aż 5:0 wygrał z FK Astana. Szkoci są już bardzo blisko fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Hapoel Beer Sheva zwyciężył 2:1 z NK Maribor, ale w tej akurat parze bardzo dużo będzie zależało od spotkania rewanżowego. Wszystko za sprawą gola strzelonego przez Słoweńców na wyjeździe. Napoli pewnie wygrało 2:0 z Niceą, ale zarówno Arkadiusz Milik, jak i Piotr Zieliński mecz rozpoczęli na ławce rezerwowych. Obaj zostali wprowadzeni na plac gry po przerwie. Warto też odnotować, że sędzią spotkania był Szymon Marciniak.

Olimpiakos Pireus wygrał 2:1 z HNK Rijeka. Pierwszego gola dla Greków zdobył były piłkarz Legii Warszawa Vadis Odjidja-Offoe.