Speedway Best Pairs: Walka o brąz będzie pasjonująca

Żużel
Speedway Best Pairs: Walka o brąz będzie pasjonująca

Podczas finałowej rundy Speedway Best Pairs 2017, która odbędzie się w Gnieźnie, dojdzie do ostatecznych rozstrzygnięć, a najciekawiej zapowiada się walka o brązowy medal tegorocznego cyklu zmagań najlepszych żużlowych team’ów sponsorskich na świecie. O zajęcie najniższego miejsca na podium walczą trzy zespoły: Eko-Dir Speedway Team, Nice Racing oraz Monster Energy Speedway Team.

Zeszłoroczna edycja SBP udowodniła, że walka o brąz toczy się do ostatniego wyścigu cyklu. Przed ostrowskim turniejem, o medale walczyło siedem zespołów, a ostateczna różnica pomiędzy trzecim Nice Racing, a szóstym zespołem, TRANS MF Pro Race Team, wyniosła sześć punktów.

 

W Speedway Best Pairs 2017 widać, że Fogo Power oraz Boll Team „uciekły” reszcie stawki i między sobą rozstrzygną walkę o złoty medal. Arcyciekawie zapowiada się z kolei batalia o brąz.


W najlepszym położeniu jest Eko-Dir Speedway Team. Drużyna prowadzona przez Rafała Dobruckiego jest obecnie trzecia, mając jeden punkt przewagi nad Nice Racing i dwa nad Monster Energy Speedway Teamem. Kolejnym plusem zawodników, którzy startują w Betard Sparcie Wrocław jest forma. Biorąc pod uwagę szeroką kadrę teamu oraz formę żużlowców, można odnieść wrażenie, że Eko-Dir nie będzie bronił trzeciego miejsca, a walczył o srebro. W składzie zespołu Rafała Dobruckiego znajduje się lider klasyfikacji generalnej Speedway Euro Championship 2017, Andzejs Lebedevs, wicelider Indywidualnych Mistrzostw Europy, Vaclav Milik, lider cyku Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, Maksym Drabik oraz świeżo upieczony Indywidualny Mistrz Polski, Szymon Woźniak. Dodając do tego możliwość występu wicelidera klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix, Macieja Janowskiego, śmiało można stwierdzić, że Eko-Dir Speedway Team


jest w tym momencie drużyną, którą interesują tylko najwyższe cele.

 

Na czwartej pozycji, z jednym punktem straty do trzeciego miejsca, znajduje się Nice Racing. Zespół Adama Krużyńskiego zaliczył dwa identyczne występy, dwukrotnie zajmując czwartą pozycję.


Teraz celować będzie w podium.

 

Na piątym miejscu znajduje się ekipa Monster Energy Speedway Teamu, która po fatalnym występie w Landshut wypadła z pierwszej trójki. Kłopoty kadrowe spowodowane kontuzjami oraz słabsza forma Chrisa Holdera sprawiają, że Joe Parsons zdecydował się na wzmocnienia i  to z najwyższej półki. Szeregi Monstera zasili Tai Woffinden. Dla dwukrotnego mistrza świata, obecny sezon nie należy do najlepszych, ale Brytyjczyk ma kolejny atut, którego nie zawaha się wykorzystać.

 

Składy:


Nice Racing
1.  A. Laguta
2.  A. Lindback
15.  K .Kasprzak
    
FOGO POWER
3. B. Zmarzlik
4. Prz. Pawlicki
16. Pi. Pawlicki
    
Monster Energy Speedway Team
5.  C. Holder
6. T. Woffinden
 
City Team
7.  K. Huckenbeck
8 . E. Riss
18.  T. Kroner
    
BOLL TEAM
9 . M. Jabłoński
10. K. Woryna
19. G. Czugunov
    
EKO-DIR Speedway Team
11. S. Woźniak
12. A. Lebiediew
 
TRANS MF Pro Race
13. M. Smolinski
14. L. Madsen

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie