Znamy skład reprezentacji Polski na MŚ w kolarstwie

Inne
Znamy skład reprezentacji Polski na MŚ w kolarstwie
fot. PAP

Polski Związek Kolarski podał sześcioosobowy skład, w jakim nasi kolarze pojadą na tegorocznych MŚ w Bergen. W szóstce znalazło się oczywiście miejsce dla Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki.

Niestety Polacy nie będą mogli wystawić w mistrzostwach pełnego, dziewięcioosobowego składu, choć do ostatnich chwil mieli na to szanse. Zadecydował o tym ranking światowy z dnia 15 sierpnia, w którym nasi kolarze zajęli 11. miejsce. Minimalnie wyprzedziła nas Norwegia i to gospodarze pojadą u siebie w dziewiątkę.

Maksymalnę liczbę kolarzy będą mogły również wystawić: Belgia, Kolumbia, Hiszpania, Francja, Włochy, Australia, Holandia, Wielka Brytania i Niemcy. Polacy znaleźli się w gronie takich reprezentacji jak Słowacja, Rosja czy USA. Z kolei w przypadku jazdy indywidualnej na czas biało-czerwoni, podobnie jak każdy inny kraj, będą mogli posłać do boju dwóch zawodników.

Do Bergen Polski Związek Kolarski wyśle: Michała Kwiatkowskiego, Rafała Majkę, Macieja Bodnara, Michała Gołasia, Łukasza Wiśniowskiego i Macieja Paterskiego. Liderem naszej kadry w wyścigu elity mężczyzn, który odbędzie się 24 sierpnia, powinien być Kwiatkowski.

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze