Glik kontuzjowany! Zdąży na mecze reprezentacji Polski?

Piłka nożna
Glik kontuzjowany! Zdąży na mecze reprezentacji Polski?
fot. PAP

Złe wiadomości napływają z Francji. Wszystko wskazuje na to, że Kamil Glik nie wystąpi w najbliższym meczu AS Monaco przeciwko Metz z powodu kontuzji kolana. Na razie nie wiadomo, czy uraz wykluczy go z udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Polski obrońca wyśmienicie rozpoczął nowy sezon ligowy - najpierw strzelił zwycięskiego gola w meczu z Toulouse, a następnie asystował przy bramce Falcao w wysoko wygranym spotkaniu z Dijon. Niestety, właśnie w trakcie tej potyczki doznał kontuzji kolana. Według informacji Przeglądu Sportowego, Glika w najbliższej kolejce Ligue 1 nie zagra. Jego AS Monaco zmierzy się z FC Metz.

 

Glik znajduje się w szerokiej kadrze, cały czas jest poddawany zabiegom, ale wydaje się mało prawdopodobne, by trener Leonardo Jardim ryzykował jego zdrowiem już w trzeciej kolejce. Wszystko wskazuje na to, że najbliższy mecz obejrzy z wysokości trybun lub najwyżej ławki rezerwowych.

 

Problem może też mieć Adam Nawałka, który w piątek roześle powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski dla zawodników z klubów zagranicznych. Glik na pewno znajdzie się na tej liście, lecz nie wiemy jeszcze, czy uraz jest na tyle poważny, by wyeliminować go z meczów z Danią i Kazachstanem.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze