Kownacki dziesiątym bokserem świata!

Sporty walki

Adam Kownacki doczekał się kolejnego wyróżniena. Kilka dni temu pogromca Artura Szpilki zajął 10. miejsce w rankingu najlepszych pięściaży wagi ciężkiej popularnego serwisu Boxrec.com, a teraz przyznano mu tę samą pozycję w równie prestiżowym zestawieniu telewizji ESPN. Polak przeżywa właśnie swoje pięć minut. Czy je wykorzysta?

Dzięki zwycięstwu nad Szpilką Kownacki zbliżył się do czołówki światowego boksu. Obecność Polaka wśród takich asów, jak Anthony Joshua i Deontay Wilder powinna być dla nas powodem do dumy.

Ranking wagi ciężkiej ESPN:

1. Anthony Joshua
2. Deontay Wilder
3. Luis Ortiz
4. Joseph Parker
5. Kubrat Pulew
6. Andy Ruiz Jr
7. Dillian Whyte
8. Dominic Breazeale
9. Jarrell Miller
10. Adam Kownacki

Łomżanin skorzystał co prawda na zakończeniu kariery przez Władimira Kliczkę, ale nie zmienia to faktu, że od takiego nazwiska jak wielki Dominic Breazeale, dzielą go zaledwie dwie pozycje. Czy powinniśmy się spodziewać, że 15 października na Long Island "Baby Face" podejmie któregoś z wyżej notowanych rywali?

Oprócz Kownackiego w rankingach ESPN pojawili się jeszcze Krzysztofowie: Głowacki i Włodarczyk (kolejno 4. i 8. miejsce w wadze junior ciężkiej) oraz Maciej Sulęcki (9. miejsce w wadze junior średniej).

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze