Na PGE Narodowym doświadczenie po stronie Serbów!

Siatkówka

Zaledwie tydzień pozostał do meczu otwarcia Lotto Eurovolley Poland 2017. Polska podejmie Serbię na PGE Narodowym. Ogromnym atutem gospodarzy będzie z pewnością doping kibiców, którzy zapełnią trybuny warszawskiego stadionu. Atutem Serbów może być... doświadczenie gry na tym obiekcie!

30 sierpnia 2014 roku, przy wypełnionych po brzegi trybunach Stadionu Narodowego, polscy siatkarze prowadzeni przez trenera Stephane Antigę, zrobili pierwszy krok w drodze do zdobycia mistrzostwa świata. Gładko ograli Serbię 3:0 (25:19, 25:18, 25:18). Obie ekipy wystąpiły wówczas w następujących składach:

 

Polska: Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Mateusz Mika – Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Fabian Drzyzga.
Serbia: Nikola Kovacevic, Nikola Jovovic, Milos Nikic, Aleksandar Atanasijevic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac – Nikola Rosic (libero) oraz Vlado Petkovic, Marko Ivovic, Uros Kovacevic.

 

Trzy lata później na tym samym obiekcie i z tym samym rywalem rozpoczną rywalizację w mistrzostwach Europy. Z wymienionych wyżej zawodników, którzy otwierali siatkarski mundial na Stadionie Narodowym, w kadrze reprezentacji Polski na Lotto Eurovolley Poland 2017 znalazło się jedynie trzech siatkarzy: libero Paweł Zatorski, atakujący Dawid Konarski i rozgrywający Fabian Drzyzga. Z tej trójki jedynie Zatorski zagrał wówczas w wyjściowym składzie, a Konarski i Drzyzga wystąpili w roli rezerwowych w pierwszym i drugim secie tego krótkiego starcia. Dwaj inni, przyjmujący: Rafał Buszek oraz Michał Kubiak byli w kadrze meczowej, ale nie pojawili się na parkiecie.

 

W 17-osobowej kadrze reprezentacji Serbii, która pod kierunkiem trenera Nikoli Grbicia przygotowuje się do startu na ME w Polsce, aż siedmiu siatkarzy wystąpiło w meczu otwarcia MŚ 2014. W pierwszym składzie: rozgrywający Nikola Jovovic, atakujący Aleksandar Atanasijević, środkowi Marko Podrascanin i Srećko Lisinac oraz libero Nikola Rosić. W trakcie spotkania ówczesny trener Serbów Igor Kolaković desygnował do gry jeszcze przyjmujących Urosa Kovacevicia i Marko Ivovicia.

 

Mecz na takim obiekcie, jakim jest PGE Narodowy, nie jest dla siatkarzy codziennością. Czy żądni rewanżu za klęskę sprzed trzech lat Serbowie zdołają wykorzystać swe doświadczenie i tym razem sprawią gospodarzom więcej kłopotów? Przekonamy się już 24 sierpnia. Początek meczu otwarcia Polska – Serbia o godzinie 20.30; transmisja – Polsat i Polsat Sport.

 

W załączonym materiale wideo najciekawsze fragmenty meczu Polska – Serbia (3:0) z 2014 roku. 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze