Uniwersjada: Czerniak chorążym polskiej reprezentacji

Inne
Uniwersjada: Czerniak chorążym polskiej reprezentacji
fot.PAP

Konrad Czerniak, trzykrotny medalista mistrzostw świata w pływaniu, będzie chorążym akademickiej reprezentacji Polski podczas sobotniej ceremonii otwarcia 29. Letniej Uniwersjady w stolicy Tajwanu Tajpej.

Bardzo się z tego cieszę, bo to wielkie wyróżnienie. Zawsze obserwowałem chorążych na igrzyskach olimpijskich, zresztą kiedyś flagę niósł mój były trener. Myślę, że jest to chwila, którą pamięta się do końca życia – powiedział student Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie.

 

Zawodnik miejscowego klubu AZS nie obawia się tzw. klątwy chorążego, bo... występuje ona tylko na igrzyskach. - Może teraz będę się nad tym zastanawiać? Oczywiście żartuję, jak ktoś jest dobrze przygotowany, to to nie ucieknie – dodał 28-letni Czerniak, wychowanek klubu Wisła Puławy.

 

Do końca szkoły podstawowej trenował pod opieką Sławomira Słotwińskiego, a potem Ryszarda Kowalczyka. Przez osiem lat był w Hiszpanii w szkole pływania utworzonej przez Bartosza Kizierowskiego. Po igrzyskach w Rio de Janeiro zdecydował się wrócić do kraju. Specjalizuje się w stylu dowolnym oraz motylkowym.

 

Formalnie uniwersjada rozpocznie się w sobotę, ale już w piątek zainaugurowane zostaną turnieje piłki nożnej kobiet i mężczyzn. Pierwsi Polacy - gimnastycy, przystąpią do rywalizacji w sobotę rano.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze