US Open: Azarenka może nie wystąpić! Ma problemy rodzinne

Tenis
US Open: Azarenka może nie wystąpić! Ma problemy rodzinne
fot. PAP/EPA

Wiktoria Azarenka poinformowała, że może nie wystąpić w rozpoczynającym się 28 sierpnia wielkoszlemowym US Open. Białoruska tenisistka, która walczy w sądzie o prawo do opieki nad synkiem, nie chce rozstawać się z dzieckiem na czas imprezy w Nowym Jorku.

Azarenka w grudniu została matką, a w czerwcu wróciła do rywalizacji. W pierwszych turniejach po wznowieniu kariery towarzyszył jej synek Leo. Tuż po Wimbledonie zdobywczyni dwóch tytułów wielkoszlemowych rozstała się z partnerem Billym McKeague'em i są w trakcie ustalania w sądzie kwestii praw do opieki nad dzieckiem.

"Obecnie sprawy są na tym etapie, że jedynym sposobem, bym wystąpiła w tegorocznym US Open, byłoby zostawienie Leo w Kalifornii, czego nie chcę robić" - napisała w oświadczeniu 28-letnia zawodniczka.

Białorusinka dodała, że ma nadzieję, iż w najbliższych dniach osiągnie porozumienie z byłym partnerem i oboje wraz z synkiem udadzą się do Nowego Jorku, a ona będzie mogła wystąpić w turnieju.

"Balansowanie między opieką nad dzieckiem i karierą nie jest łatwe dla żadnego rodzica, ale to jest wyzwanie, z którym chcę się zmierzyć i któremu chcę podołać. Nikt nigdy nie powinien musieć wybierać między dzieckiem a karierą. Jesteśmy wystarczająco silni, by podołać obu tym sprawom" - podkreśliła.

Była liderka światowego rankingu w latach 2012-13 dotarła do finału US Open.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie