Grad bramek w Łęcznej! Stal pokonała Górnika

W 4. kolejce Nice 1 Ligi spadkowicz z Ekstraklasy – Górnik Łęczna, przegrał na własnym obiekcie 3:4 ze Stalą Mielec. Prawdziwych emocji dostarczyła nam druga połowa, w której padło aż pięć bramek!

Spadkowicz z Lotto Ekstraklasy nie zaczął tego sezonu najlepiej. Cztery punkty w trzech spotkaniach to nie jest wynik, który satysfakcjonował podopiecznych Tomasza Kafarskiego. Mecz ze Stalą jednak nie poprawił dobytku tego zespołu.

Goście na boisku byłego ekstraklasowicza poczynali sobie bez najmniejszych kompleksów. Już po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Wynik w 8. minucie spotkania otworzył Łukasz Wroński, a tuż przed przerwą rezultat podwyższył Dejan Djermanovic.

W drugiej części gry gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Po godzinie gry po koronkowej akcji do siatki trafił Grzegorz Bonin. Jednak na odpowiedź Stali nie trzeba było długo czekać. Sześć minut później gola strzelił Maksymilian Banaszewski. Choć to jeszcze nie podcięło skrzydeł Górnikowi, który po rzucie karnym wykorzystanym przez Patryka Szysza, wrócił do gry.

Końcówka meczu była niesamowicie szalona. Najpierw w doliczonym czasie z rzutu kapitalnie uderzył Krystian Getinger i już wydawało się, że to koniec emocji. Gospodarze zdołali jednak znów odpowiedzieć i zyskać kontakt z rywalem za sprawą trafienia Sebastiana Szerszenia. Na więcej podopiecznym Kafarskiego zabrakło jednak czasu. W tabeli Górnik uplasował się na dziesiątej pozycji. Stal z dziewięcioma punktami jest trzecia.

Wiele bramek padło również w innych spotkaniach. Chojniczanka Chojnice pokonała 4:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała, które od 19. minuty grało w dziesiątkę po czerwonej kartce Marcina Sierczynskiego. Wysoko wygrała również Miedź Legnica, która zwyciężyła 4:1 Zagłębie Sosnowiec. Pierwsze punkty w sezonie, i to od razu trzy, zdobył natomiast Ruch Chorzów, który pokonał 3:1 Stomil Olsztyn.

Górnik Łęczna – Stal Mielec 3:4 (0:2)
Bramki: 60' Grzegorz Bonin, 71' Patryk Szysz, 90' Sebastian Szerszeń - 8' Łukasz Wroński, 45' Dejan Djermanović, 65' Maksymilian Banaszewski, 90' Krystian Getinger.

Górnik: 79. Sergiusz Prusak, 4. Rafał Kosznik, 6. Paweł Sasin (87′ 99. Adrian Szczerba), 7. Michał Suchanek, 10. Filip Karbowy (62′ 96. Sebastian Szerszeń), 11. Patryk Szysz, 15. Grzegorz Bonin, 18. Arkadiusz Kasperkiewicz, 20. Łukasz Wiech, 22. Robert Pisarczuk (82′ 19. Filip Szewczyk), 26. Tomasz Makowski

Stal: 99. Radosław Majecki, 3. Krzysztof Kiercz, 4. Angel Granchov, 6. Leandro, 9. Mateusz Cholewiak, 10. Waldemar Gancarczyk, 11. Mateusz Garncarczyk (70′ 77. Momchil Tsvetanov), 20. Dejan Djermanović (89′ 15. Arkadiusz Górka), 23. Krystian Getinger, 27. Piotr Marciniec, 30. Łukasz Wroński (64′ 33. Maksymilian Banaszewski)