Do tej pory w rozpisce mogliśmy znaleźć wiele polskich nazwisk, takich jak Jan Błachowicz, Adam Wieczorek, Damian Stasiak, Marcin Held czy Oskar Piechota. Dużo mówi się też o występie Karoliny Kowalkiewicz, jednak to nie zostało jeszcze potwierdzone. W piątek UFC ogłosiło kolejne dodane starcie. Sprawdziły się więc liczne doniesienia, że w Ergo Arenie wystąpi Artem Lobov - ważny sparingpartner mistrza wagi lekkiej Conora McGregora. Jego przeciwnikiem będzie efektownie walczący Andre Fili.

Wiele osób twierdzi, że Lobov - którego rekord nie powala - znajduje się w UFC tylko ze względu na wpływ Irlandczyka. Ostatnio jednak "Rosyjski Młot" miał na koncie dwa cenne zwycięstwa - z Chrisem Avilą oraz Teruto Ishiharą. To właśnie triumf nad obdarzonym mocnym ciosem Japończykiem zapewnił mu walkę wieczoru na UFC Fight Night 108 w Nashville przeciwko czołowemu zawodnikowi wagi piórkowej Cubowi Swansonowi. Lobov przegrał jednogłośnie na punkty.

Z kolei Fili zwycięstwa przeplata porażkami. Po ciężkim nokaucie od Yaira Rodrigueza na początku 2016 roku, wrócił do oktagonu w październiku i mimo tego, że dowiedział się o walce z Hacranem Diasem kilkanaście dni wcześniej, potrafił pokonać go jednogłośnie na punkty. Dzięki temu zameldował się w czołowej "15" rankingu wagi piórkowej, lecz ostatnio przegrał z debiutantem w największej organizacji MMA na świecie Calvinem Kattarem.

Fili to członek zespołu Alpha Male, w którym trenuje m.in. aktualny mistrz wagi koguciej Cody Garbrandt (11-0, 9 KO). Głównym trenerem jest tam członek Galerii Sław UFC i były mistrz WEC Urijah Faber (34-10, 7 KO, 19 SUB)

Gala UFC Fight Night 118 w Gdańsku odbędzie się 21 października.