Mistrz UFC atakuje McGregora: Jeśli nie bronisz tytułu, to nie jesteś mistrzem

Sporty walki
Mistrz UFC atakuje McGregora: Jeśli nie bronisz tytułu, to nie jesteś mistrzem
fot. youtube.com

Kilka dni temu Conor McGregor (21-3, 18 KO, 1 SUB), który przygotowuje się do hitowej walki z Floydem Mayweatherem w formule bokserskiej, przyznał, że cały czas czuje się mistrzem UFC zarówno w wadze piórkowej, jak i lekkiej. Do tych słów postanowił się odnieść aktualny król dywizji do 66 kilogramów. - Jeśli nie bronisz tytułu, to nie jesteś mistrzem - powiedział Max Holloway (18-3, 8 KO, 2 SUB).

McGregor został mistrzem UFC pod koniec 2015 roku, kiedy w trzynaście sekund znokautował wieloletniego dominatora Jose Aldo. Od tego momentu jednak nie stoczył ani jednej walki w kategorii piórkowej! Wolał starcia, które były w stanie wygenerować większe pieniądze - stąd też dwie walki z Nate'em Diazem w wadze półśredniej oraz konfrontacja z Eddie'em Alvarezem w wadze lekkiej. To właśnie po zwycięstwie z tym ostatnim został pierwszym zawodnikiem w historii największej organizacji MMA na świecie, który posiadał dwa mistrzowskie pasy jednocześnie.

W tym czasie Holloway konsekwentnie usuwał kolejne przeszkody ze swojej drogi. W grudniu 2016 roku został tymczasowym mistrzem, nokautując Anthony'ego Pettisa, by w czerwcu 2017 roku zostać pełnoprawnym królem wagi piórkowej. Wtedy również wygrał przed czasem po nokaucie na Aldo. Aktualnie ma on jedenaście wygranych z rzędu, a ostatnio przegrał w 2013 roku... z McGregorem!

Pewne jest, że Holloway bardzo chciałby zmierzyć się z McGregorem, jednak wydaje się to mało prawdopodobne. Mimo wszystko "Blessed" nie mógł przejść obojętny obok słów Irlandczyka, który cały czas uważa się mistrzem wagi piórkowej.

- Jeśli nie bronisz pasa przez ponad rok, to nie jesteś mistrzem - napisał.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze