OpTic Gaming z europejskim składem! W zespole Magisk, allu czy friberg

E-sport
OpTic Gaming z europejskim składem! W zespole Magisk, allu czy friberg
fot. HLTV.org

Jak wynika z raportu przedstawionego przez serwis Flickshot.fr, OpTic Gaming prawdopodobnie będzie kontynuowało swoją przygodę z Counter-Strike: Global Offensive nie w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a Europie.

Po zmianach kadrowych, jakie zaszły w OpTic Gaming, zarząd amerykańskiej organizacji postanowił kontynuować współprace wyłącznie z Óscarem ‘mixwellem’ Cañellasem. Hiszpan natomiast od jakiegoś czasu otwarcie mówił o tym, że tęskni za Europą i chciałby wrócić do domu. Jego życzenie – jeszcze nieoficjalnie – właśnie się spełniło. Jak informuje francuskojęzyczny portal, powołując się na sprawdzone wielokrotnie źródła, skład OpTic dopełni czterech innych graczy z Europy.

 

W wielonarodowej kompanii widzimy Adama ‘friberga’ Friberga, który nie tak dawno opuścił szeregi Ninjas in Pyjamas, Emila ‘Magiska’ Reifa oddalonego od North, Aleksiego ‘allu’ Jalliego wyrzuconego z FaZe Clanu i Kevina ‘HS-a’ Tarna, który najwyraźniej zrezygnował z dalszego reprezentowania PENTA Sports.

 

Prawdopodobny skład OpTic Gaming:

Óscar "mixwell" Cañellas

Aleksi "allu" Jalli

Adam "friberg" Friberg

Emil "Magisk" Reif

Kevin "HS" Tarn

 

Z plotek jasno wynika, że zespół będzie przebywał w Europie. Niewiadomo więc, co dalej z wywalczonymi przez OpTic Gaming miejscami w amerykańskich odsłonach ESL Pro League czy ECS. Problemem z utrzymaniem slotów jest bezsprzecznie także zmiana tak wielu zawodników.

 

Pod wielkim znakiem zapytania stoi teraz przyszłość PENTA Sports. Po tym, jak drużyna Pawła ‘innocenta’ Mocka w spektakularny sposób awansowała na Majora, odeszło od niej już dwóch strzelców: HS oraz wcześniej Miikka ‘suNny’ Kemppi, który wskoczył w trykot mousesports.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze