Polscy siatkarze świetnie rozpoczęli MŚ! Wygrali na inaugurację z Kubą 4:1

Polscy siatkarze udanie rozpoczęli w Kairze mistrzostwa świata U-23. Pokonali jednego z najgroźniejszych rywali, Kubę 4:1 (15:12, 12:15, 16:14, 15:10, 17:15). W innym spotkaniu tej grupy kolejny rywal biało-czerwonych Brazylia wygrała z Meksykiem 4:0 (15:7, 15:8, 15:6, 15:10).

Polacy w egipskim czempionacie grają w grupie A. Na inaugurację turnieju w fantastycznym stylu odprawili faworyzowaną Kubę 4:1. Co prawda po dwóch setach remisowaliśmy 1:1, to kolejne partie rozstrzygaliśmy na naszą korzyść. Zaimponować mogła przede wszystkim gra w przedostatnim secie, kiedy to wygraliśmy do 10!

Mecze na MŚ U-23 w Kairze są rozgrywane do czterech zwycięskich setów po 15 punktów w każdym. Po wykonaniu zagrywki zawodnik będzie musiał wylądować przed linią dziewiątego metra.

Kolejne spotkania - z Brazylią, Meksykiem i Japonią - rozegrane zostaną dzień po dniu. 22 sierpnia wszyscy siatkarze rywalizujący w mistrzostwach będą mieli dzień wolny, by 23 sierpnia rozegrać ostatnie mecze w grupach. Wtedy Polacy zmierzą się z Egiptem. 24 i 25 sierpnia to już spotkania w fazie medalowej - miejmy nadzieję z naszymi siatkarzami w roli głównej.

Do mistrzostw w Kairze Polska wywalczyła awans, wygrywając pod koniec lipca 2016 w Zagrzebiu europejski turniej kwalifikacyjny.

Polska - Kuba 4:1 (15:12, 12:15, 16:14, 15:10, 17:15).

Polska: Kamil Semeniuk, Marcin Komenda, Paweł Halaba, Rafał Szymura, Marcin Kania, Jarosław Mucha, Mateusz Czunkiewicz (L) oraz Bartłomiej Lipiński.

Kuba: José Israel Masso Alvarez, Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez, Javier Octavio Concepcion Rojas, Miguel David Gutierrez Suarez, Adrian Eduardo Goide Arredondo, Miguel Angel Lopez Castro, Lionnis Salazar Rubiera (L).