PŚ w skokach: W poniedziałek początek prac przy torach obiektu w Wiśle

Zimowe
PŚ w skokach: W poniedziałek początek prac przy torach obiektu w Wiśle
fot. PAP

W poniedziałek ruszą pierwsze prace przy montażu mrożonych torów najazdowych na skoczni w Wiśle Malince. Ich kulminacja nastąpi we wrześniu - poinformował wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz. W dniach 18 i 19 listopada odbędą się tu inauguracyjne zawody Pucharu Świata.

"21 sierpnia zaczynamy demontaż starych torów i przygotowujemy front robót przed montażem nowych. Ustaliliśmy (z wykonawcą - PAP), że my musimy się z tym uporać do drugiego września" - powiedział PAP Wąsowicz.

 

Dodał, że w tym dniu ekipa ze Słowenii ma zacząć właściwe prace.

 

"10 września zakończy się montaż tzw. torów letnich. Później będą prace nad rozkładaniem mrożenia, ale w tym czasie obiekt może być już czynny" - powiedział przedstawiciel PZN.

 

Skocznia nie będzie dostępna dla zawodników w dniach 21 sierpnia - 10 września.

 

Już wcześniej Wąsowicz informował, że inwestycja będzie kosztowała 2,8 mln zł. Bez niej jednak nie byłoby możliwe przeprowadzenie zawodów. Według jego słów, Słoweńcy mają zamontować nowe tory z własnym systemem mrożenia, podświetleniem i agregatami zraszania.

 

Oba konkursy w Wiśle-Malince, drużynowy 18 listopada, a także indywidualny dzień później, odbędą się wieczorem. Polska będzie po raz pierwszy gospodarzem inauguracyjnych zawodów PŚ.

 

PZN zgłosił też chęć organizacji inauguracyjnych zawodów PŚ w Wiśle w latach 2018-22.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze