Bramka Milika na inaugurację Serie A!

Arkadiusz Milik kapitalnie zaczął nowy sezon Serie A. Polak swoją bramkę walnie przyczynił się do zwycięstwa Napoli nad Hellasem Werona 3:1.

Wynik meczu w 32. minucie samobójczą bramką otworzył Samuel Souprayen. Prowadzenie Napoli siedem minut później podwyższył Milik, który płaskim strzałem wykorzystał świetne pytanie od Lorenzo Insigne. Na 3:0 w 62. minucie trafił  Faouzi Ghoulam, czym zakończył strzelanie Napoli. Bramkę honorową w 83. mincie zdobył z rzutu karnego Giampaolo Pazzini. Jedenastkę faulem sprokurował Elseid Hysaj, za co zresztą ujrzał drugą żółtą kartę i wyleciał z boiska.

Piotr Zieliński i Milik zaczęli mecz w wyjściowym składzie. Ten pierwszy przebywał na boisku do ostatniego gwizdka, drugi opuścił je 61. minucie.

Hellas Werona - Napoli 1:3 (0:2)
Bramki: Pazzini (kar.) 83. - Souprayen (sam.) 32., Milik 39., Ghoulam 62.