Pewna wygrana Juventusu Turyn na inaugurację. Szczęsny na ławce

Broniący tytułu piłkarskiego mistrza Włoch Juventus Turyn pewnie pokonał przed własną publicznością Cagliari 3:0 w pierwszej kolejce Serie A. W bramce gospodarzy wystąpił Gianluigi Buffon, który obronił rzut karny. Wojciech Szczęsny był rezerwowym.

Spotkanie przebiegło pod dyktando Juventusu. W 12. minucie bramkę zdobył Chorwat Mario Mandzukic, w końcówce pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Argentyńczyk Paulo Dybala, a wynik ustalił w 66. jego rodak Gonzalo Higuain.

Goście mieli inicjatywę tylko przez krótki moment w pierwszej połowie. Wtedy też wywalczyli rzut karny, ale w 39. minucie strzał Brazylijczyka Diego Fariasa obronił Buffon.

Początkowo sędzia tego spotkania Fabio Maresca przyznał gościom tylko rzut rożny, ale otrzymał komunikat od dodatkowego asystenta, mającego dostęp do powtórek, że w polu karnym Juventusu faulowany był napastnik Cagliari Chorwat Duje Cop.

W barwach gospodarzy w ekstraklasie zadebiutowali Brazylijczyk Douglas Costa oraz Francuz Blaise Matuidi. Obaj weszli na plac gry w drugiej połowie.