Trener-pedofil wykorzystał 31 chłopców. W tym reprezentanta Anglii

Piłka nożna
Trener-pedofil wykorzystał 31 chłopców. W tym reprezentanta Anglii

Paul Stewart, trzykrotny reprezentant Anglii, który zasłynął grą w Tottenhamie, Liverpoolu i Manchesterze City, swoją karierę zaczynał w Blackpool, gdzie od 11. do 15. roku życia trenował go Fank Roper. Szkoleniowiec, który - jak podaje angielska prasa - wykorzystał seksualnie w sumie 31 chłopców. W tym również Stewarta.

Pierwsze doniesienia w sprawie czynów Ropera pojawiły się w 2016 roku - 21 lat po jego śmierci. Niedawno angielscy dziennikarze ujawnili kolejne fakty - dawny trener młodzieży w Blackpool miał wykorzystać seksualnie 31 swoich podopiecznych. Tyle bowiem wpłynęło skarg odnośnie molestowania.


- To smutne, że tyle jest oskarżeń przeciwko trenerowi, bo oznacza to, że wiele osób cierpiało z jego powodu. Teraz ludzie zobaczą, kim on naprawdę jest. Mam nadzieję, że inne jego ofiary nie czują się tak źle jak ja - powiedział Stewart, który był podopiecznym Ropera w latach 70.. Jak zdradził, trener molestował go regularnie.

Zmarłego w 1995 roku szkoleniowca nie da się już ukarać, ale, jak podkreślają Anglicy i sam Stewart, warto ujawnić kto tak naprawdę trenował dzieci w Blackpool. To również doskonała okazja dla ofiar, by pogodzić się z trudną przeszłością.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze