Diamentowa Liga: Podwójne podium Polaków na 800 metrów (WIDEO)

Adam Kszczot i Marcin Lewandowski zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w biegu na 800 metrów na mityungu Diamentowej Ligi w Birmingham. Polacy przegrali tylko z Nijelem Amosem z Botswany.

Dla Kszczota jest to drugie podium w ciągu kilkunastu dni - 8 sierpnia nasz biegacz średniodystansowy sięgnął po srebro na MŚ w Londynie. Lewandowski w stolicy Wielkiej Brytanii znalazł się poza podium, ale już inne angielskie miasto Birmingham, było dla niego szczęśliwe.

Lewandowski na ostatniej prostej wyprzedził kilku rywali... ale sam został wyprzedzony przez rozpędzonego Kszczota. Srebrny medalista MŚ minął swojego kolegę z reprezentacji na samej "kresce". Polacy zostali wyprzedzeni tylko przez rewelacyjnego Nijela Amosa, który z wielką przewagą... i spokojem zdystansował wszystkich rywali.

Kszczot i Lewandowski wystąpią w wielkim finale Diamentowej Ligi. Finałowy bieg na 800 metrów odbędzie się 1 września w Brukseli.