Eurovolley 2017: Deszcz utrudnił promocję mistrzostw w Katowicach

Siatkówka
Eurovolley 2017: Deszcz utrudnił promocję mistrzostw w Katowicach
fot. PAP

Z powodu deszczu odwołane zostało niedzielne otwarcie Dni Siatkówki na katowickim rynku. Stanął tam tylko na kilka godzin puchar dla zwycięzcy mistrzostw Europy siatkarzy, które będą rozgrywane od czwartku w Polsce, m.in. w Katowicach.

Na rynku rozłożone zostały zielone boiska i rozwieszona siatka, ale o przeprowadzeniu przez siatkarzy miejscowego GKS zajęć z dziećmi nie było mowy. Nie było też dzieci, bo już w nocy zaczęło intensywnie padać. Jeśli pogoda będzie łaskawsza, mistrzostwa będą promowane w ten sposób w poniedziałek i wtorek.

 

Nie ustawiono też ścianki do zdjęć z podobiznami zawodników GKS naturalnej wielkości.

 

W szklanym pojemniku został za to zaprezentowany puchar, o który od czwartku będą walczyć siatkarze. Reakcje pierwszych przechodniów były podobne – dziwili się, że trofeum jest takie małe.

 

W katowickim Spodku rozegrane zostaną mecze grupy D z udziałem zespołów Francji, Belgii, Holandii i Turcji, dwa spotkania play off oraz dwa ćwierćfinały.

 

Hala przy rondzie była jedną z aren mistrzostw świata trzy lata temu. Wtedy gościła siatkarzy we wszystkich fazach turnieju, to w niej 21 września 2014 roku Polacy wygrali w finale z Brazylią 3:1. Tym razem, inaczej niż podczas wcześniejszych dużych imprez sportowych na tym obiekcie, Strefa Kibica powstanie na rynku, bowiem okolice hali zajmie część ekspozycji targów górniczych. W strefie będzie m.in. można obejrzeć na telebimie mecze Polaków i spotkania decydujące o medalach.

 

Kibice odwiedzający Katowice przy okazji mistrzostw będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Alei Gwiazd Siatkówki, gdzie są odciski dłoni sześciu polskich zawodników, a także przy ławeczce z repliką trofeum z MŚ 2014.

 

Strefa Kibica będzie z kolei działała od 24 sierpnia do września. Będzie zamknięta z limitem 1000 osób; wyjątkiem są dni, gdy swoje mecze rozgrywać będzie reprezentacja Polski – wtedy strefa zostanie otwarta dla wszystkich chętnych.

 

Przez cały czas trwania mistrzostw w strefie funkcjonować będzie scena, na której odbywać się będą koncerty i konkursy dla kibiców. Na boisku do minisiatkówki ma zostać rozegrany "spontaniczny" turniej dla wszystkich chętnych. Zaplanowano też zajęcia dla dzieci, na rynku staną również food trucki (czyli ciężarówki z cateringiem).

 

Poza Katowicami, mecze ME rozgrywane będą też w Gdańsku, Szczecinie i Krakowie, który będzie gospodarzem fazy finałowej. Mecz otwarcia odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Po zakończeniu zmagań mistrzowskich, w Spodku zostanie rozegrany Europejski Turniej Siatkówki Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. W zawodach wystartują drużyny z 10 krajów, ceremonia zamknięcia i dekoracje medalowe odbędą się 3 września w Krakowie.

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze