Było to starcie beniaminków, gdyż obie ekipy jeszcze w poprzednich rozgrywkach rywalizowały w Championship. Wtedy na Galpharm Stadium lepsze były "Sroki", które triumfowały 3:1. Tym razem tak wielu bramek kibice nie oglądali, ale na pewno byli bardziej zadowoleni. Ich ulubieńcy wygrali bowiem 1:0.

 

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, lecz już na początku drugiej Huddersfield przeprowadziło znakomitą akcją, która zakończyła się golem. Aaron Moy wymienił piłkę z Eliasem Kachungą i po chwili pięknym strzałem umieścił ją w siatce. To pierwszy domowy gol "The Terries" w najwyższej klasie rozgrywkowej od 1972 roku!

 

Newcastle próbowało odpowiedzieć - świetne okazje zmarnował m.in Joselu, lecz nie popisał się także sędzia liniowy. Gdyby tylko niesłusznie nie odgwizdał spalonego przy jednej z akcji, to "Sroki" prawodpodobnie doprowadziłyby do wyrównania. A tak przegrały po raz drugi w tym sezonie...

 

Huddersfield - Newcastle 1:0 (0:0)

 

Bramka: Mooy 50.

 

Huddersfield: Lossl - Smith, Zanka, Schindler, Lowe - Mooy, Billing - Kachunga (72 Palmer), Ince (90+2 Ince), van La Parra (69 Quaner) - Mounie.

 

Newcastle: Elliot - Manquillo, Mbemba, Lascelles, Clark - Merino, Hayden (76 Diame) - Ritchie, Perez (80 Murphy), Atsu - Gayle (52 Joselu).

 

Żółte kartki: Billing, Palmer, Mounie - Ritchie, Hayden, Joselu, Lascelles.