Lech Poznań wygrał w Niecieczy

W drugim niedzielnym meczu ekstraklasy Bruk-Bet Termalica przegrała w Niecieczy 1:3 z Lechem Poznań. Dzięki tej wygranej "Kolejorz" awansował na trzecie miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie spotkanie stało na słabym poziomie, a kibice – zamiast składnych akcji – oglądali twardą walkę w środku pola. Zawodnicy nie oszczędzali też siebie, więc lekarze oraz masażyści mieli sporo pracy. W 7. minucie głowami zderzyli się Wołodymyr Kostewycz i Akos Kecskes. Obydwaj kontynuowali potem grę z opatrunkami. Węgier nie wytrwał jednak do przerwy i został zastąpiony przez Samuela Stefanika. Jeszcze wcześniej boisko opuścić musiał Łukasz Trałka. Pomocnik Lecha został trafiony w nos przez Vladislavsa Gutkovskisa i mocno krwawiąc udał się do szatni.

Piłkarskie emocje zaczęły się dopiero tuż przed przerwą. Robert Gumny podał z prawego skrzydła do Christiana Gytkjaera i Duńczyk strzałem z kilku metrów skierował piłkę do siatki. Z kolei w ostatniej minucie doliczonego czasu gry bliski wyrównania był Bartosz Śpiączka, który strzelając głową po dośrodkowaniu Vlastimira Jovanovica trafił w słupek.

W 55. minucie powinno być 2:0 dla Lecha. Radosław Majewski popisał się znakomitym podaniem do Mario Situma. Chorwat znalazł się sam przed Janem Muchą, lecz posłał piłkę nad poprzeczką. Chwilę później goście dopięli swego. Maciej Makuszewski zagrał z prawego skrzydła w pole karne, a tam niefortunnie interweniował Artem Putiwcew, który posłał piłkę do własnej bramki.

Po tym golu wydawało się, że Lech już do końca będzie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, zwłaszcza że gospodarze mieli problemy ze stwarzaniem okazji bramkowych. Jednak w 83. min Martin Mikovic oddał niebyt mocny strzał z około 20 metrów, piłka odbiła się jeszcze od Lasse Nielsena i wtoczyła się do siatki. Odpowiedź poznaniaków była jednak błyskawiczna. Tym razem z prawego skrzydła dośrodkował Nicklas Barkroth, a Majewski strzałem głową ustalił wynik meczu.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 1:3 (0:1).

Bramki: Mikovic 83 - Gytkjaer 43, Putiwcew 60 (s), Majewski 87

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Jan Mucha - Patryk Fryc, Akos Kecskes (37. Samuel Stefanik), Artem Putiwcew, Kamil Słaby (78. Jakub Wróbel) - Bartosz Śpiączka, Łukasz Piątek, Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanovic (62. Patrik Misak), Martin Mikovic - Vladislavs Gutkovskis

Lech Poznań: Matus Putnocky - Robert Gumny, Lasse Nielsen, Emir Dilaver, Wołodymyr Kostewycz - Maciej Gajos, Łukasz Trałka (22. Abdul Aziz Tetteh), Maciej Makuszewski (76. Nicklas Barkroth), Radosław Majewski, Mario Situm - Christian Gytkjaer (53. Nicki Bille Nielsen)