Parzęczewski - Adamek na gali w Łomiankach

Sporty walki

Mariusz Grabowski odkrywa karty przed kolejną galą z cyklu Budweld Boxing Night! W jednej z dwóch głównych walk wieczoru Robert Parzęczewski - młodzieżowy mistrz świata WBO wagi półciężkiej - skrzyżuje rękawice z doświadczonym Tomasem Adamkiem (26-14-2, 9 KO). Wcześniej Oleksandra Sidorenko (6-0, 1 KO) powalczy o mistrzostwo Europy z Isabelle Pare (6-0, 1 KO). Wydarzenie odbędzie się 30 września w Łomiankach.

"Arab" wywalczył tytuł młodzieżowego mistrza świata w maju tego roku, kiedy pokonał na punkty Zurę Mekereshvilego (20-9, 16 KO). Tym razem Polaka sprawdzi doświadczony czeski półciężki Tomas Adamek, który miał już okazję boksować w naszym kraju. W 2010 roku przegrał jednogłośnie na punkty z Pawłem Głażewskim. W swojej karierze bił się m.in. z Robinem Krasniqim, a ostatnio wypunktował Tima Robina Lihauga (16-3, 9 KO).

 

Wcześniej Sasza Sidorenko stanie przed szansą wywalczenia tytułu mistrzyni Europy. Jej rywalką będzie również niepokonana Isabelle Pare.

 

- Jesteśmy gotowi podjąć ryzyko, jak swego czasu w przypadku Roberta Parzęczewskiego. Dla niego sprowadziliśmy z Francji niepokonanego Jessy Luxembourgera, Robert przegrał z nim, ale też przekonał się, ile mu brakuje do zawodników tej klasy i porządnie zakasał rękawy. Ciężko pracuje, a dziś ma rekord 16-1. W Łomiankach występ z jego udziałem będzie drugą walką wieczoru. Parzęczewski jest młodzieżowym mistrzem WBO w wadze półciężkiej, ale jeszcze nie wiem jaka stawka będzie jego kolejnego pojedynku - mówił kilka dni temu Grabowski.

W załączonych materiałach wideo przypomnienie ostatnich walk Parzęczewskiego oraz Sidorenko.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze