Eurovolley 2017: As Trójkolorowych zagra w Polsce!

Przyjmujący reprezentacji Francji i najlepszy siatkarz ostatniej edycji Ligi Światowej wystąpi w rozpoczynających się już w czwartek, zawodach LOTTO Eurovolley Poland 2017. Earvin N'Gapeth wraca na siatkarski parkiet po kontuzji.

- Powrót do treningów jest bliski - poinformował kibiców na swoim profilu na Twitterze francuski przyjmujący. Oznacza to, że siatkarza na pewno zobaczymy podczas mistrzostw Europy odbywających się od 24 sierpnia w Polsce. Jest to niezwykle dobra wiadomość dla kibiców Trójkolorowych, ponieważ istniało zagrożenie, że zawodnik nie będzie mógł pojechać na turniej.

Podopieczni Laurenta Tillie przygotowywali się do tej pory do imprezy docelowej bez czołowego gracza, który doznał kontuzji po Final Six Ligi Światowej w Kurytybie. Francuzi zdobyli wtedy złoto, a N'Gapeth został najlepszym przyjmującym oraz najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju. Siatkarze zajęli następnie drugie miejsce w sierpniowym Memoriale Wagnera. Wystąpili tam jednak bez charyzmatycznego przyjmującego.

Ekipa N'Gapetha podczas tegorocznych mistrzostw Europy będzie broniła tytułu wywalczonego w 2015 roku w Sofii. Drużyna zmierzy się w fazie grupowej w katowickim Spodku z Belgią, Holandią i Turcją.