Ekstraliga żużlowa: Poważna kontuzja Iversena w meczu z Włókniarzem

Żużel
Ekstraliga żużlowa: Poważna kontuzja Iversena w meczu z Włókniarzem
fot. Cyfrasport

Podczas niedzielnego spotkania ekstraligi żużlowej z Włókniarzem Częstochowa jeden z liderów Stali Gorzów Niels Krystian Iversen złamał główkę kości ramieniowej i zwichnął bark – poinformował w poniedziałek PAP trener Cash Broker Stali Gorzów Stanisław Chomski.

Ten uraz stawia pod znakiem zapytania występy Duńczyka w najważniejszych dla Stali meczach tego sezonu ekstraligi żużlowej. Szkoleniowiec zaznaczył, że na razie jest za wcześnie, by dokładnie określić, jak długo potrwa leczenie i rehabilitacja zawodnika.

 

- Wstępne diagnozy mówią o sześciu tygodniach, ale być może uda się ten czas skrócić. Więcej będziemy wiedzieli po następnych konsultacjach lekarskich – powiedział Chomski.

 

Ewentualna absencja Iversena będzie bez wątpienia osłabieniem dla gorzowskiej drużyny. Duńczyk należy do jej liderów i od początku sezonu prezentował równą formę. W statystykach ekstraligi ze średnią biegową powyżej dwóch punktów plasuje się na 11. pozycji.

 

Jeśli Iversen nie wykuruje się na czas, jego miejsce w składzie Stali zajmie inny zagraniczny zawodnik – Linus Sundstroem. Stal zakontraktowała go w trakcie sezonu, po kontuzji Krzysztofa Kasprzaka.

 

- Niels jest naszym podstawowym zawodnikiem, a Linus oczekującym – to mówi samo za siebie – dodał trener Stali.

 

Niels Krystian Iversen doznał kontuzji podczas trzeciego biegu niedzielnego meczu z Włókniarzem. Duńczyk przewrócił się wraz z Karolem Baranem. Z toru zabrała go do parkingu karetka.

 

Zawodnik uskarżał się na bóle w obręczy barkowej. Ze stadionu został przewieziony do gorzowskiego szpitala na badania. Tam okazało się, że ma złamaną główkę kości ramieniowej i zwichnięty bark.

 

Mimo kontuzji Iversena Stal pewnie pokonała na własnym torze częstochowskie Lwy 57:33 pieczętując awans do fazy półfinałowej ekstraligi żużlowej. Duńczyka z powodzeniem zastępował m.in. młodzieżowiec Rafał Karczmarz, który wywalczył w niedzielę osiem punktów.

 

W półfinale rywalem Stali będzie Betard Sparta Wrocław. W drugiej parze Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra będzie rywalizował z Fogo Unią Leszno. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 3 września, rewanże 10 września.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze