Eurovolley 2017: Finlandia już w Gdańsku, Estonia przyjedzie we wtorek

Siatkówka
Eurovolley 2017: Finlandia już w Gdańsku, Estonia przyjedzie we wtorek
fot. PAP

Siatkarze Finlandii jako pierwszy zespół rywalizujący w grupie A mistrzostw Europy pojawili się w poniedziałek w Gdańsku. We wtorek ma dotrzeć Estonia, natomiast Serbia i Polska przyjadą w piątek po swoim meczu, który odbędzie się w czwartek w Warszawie.

W Gdańsku rozegranych zostanie pięć meczów grupy A, w tym dwa z udziałem Polaków. W pierwszym spotkaniu Finlandia zagra w Ergo Arenie w czwartek o 17.30 z Estonią, a tego samego dnia, ale o 20.30, Polska zmierzy się na PGE Narodowym w Warszawie z Serbią.

Kolejne dwa spotkania grupy A biało-czerwoni rozegrają w Gdańsku – dwa dni później ich rywalem będzie Finlandia, a 28 sierpnia Estonia. Mecze z udziałem gospodarzy rozpoczną się o 20.30, a wcześniejsze grupowe potyczki o 17.30.

Pierwsza do Gdańska, już w poniedziałek przed południem, przyjechała reprezentacja Finlandii. Wśród 14 zawodników powołanych przez trenera Tuomasa Sammelvuo nie ma żadnego, który występował w poprzednim sezonie w polskim klubie.

Taki siatkarz znalazł się natomiast w kadrze Estonii – jest nim 24-letni przyjmujący Robert Taht (Cuprum Lubin). Drużyna prowadzona przez Rumuna Gheorghe Cretu, który przez trzy ostatnie lata trenował lubiński zespół, ma wylądować na lotnisku w Rębiechowie we wtorek o 17.30.

Estończycy od razu udadzą się do hotelu – wszystkie ekipy zakwaterowane będą tradycyjnie w Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto, a o godzinie 19.30 mają zaplanowany pierwszy trening w Ergo Arenie. Tego dnia, ale od 17 do 18.30, ćwiczyć będą także Finowie. Serbowie i Polacy trenować mają w Gdańsku od piątkowego wieczoru.

W "14" wskazanej przez trenera pierwszego rywala biało-czerwonych Nikolę Grbica jest natomiast dwóch reprezentantów, którzy w minionym sezonie grali w Polsce - to przyjmujący Milan Katic (Łuczniczka Bydgoszcz) oraz środkowy Srecko Lisinac (PGE Skra Bełchatów).

W niedzielę o 3 w nocy w Ergo Arenie rozpoczęto rozkładanie parkietu, natomiast o 6.30 rozwijano na nim z rolek terafleksowe boisko. Po odczekaniu kilkunastu godzin na wyprostowanie nawierzchni będzie można przykleić ją dwustronną taśmą do podłoża. Jednocześnie cały czas trwają prace związane z wystrojem obiektu. We wtorek przewidziano inspekcję hali i weryfikację boiska przez przedstawicieli Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV).

Poza Gdańskiem i Warszawą spotkania ME rozgrywane będą też w Katowicach (grupa D), Szczecinie (B) i Krakowie (C), który będzie również gospodarzem fazy finałowej.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze