ME hokeistów na trawie: Kolejna porażka Polaków

Polscy hokeiści na trawie przegrali w Amsterdamie z Irlandią 1:7 (0:4) w drugim meczu grupy B mistrzostw Europy. To druga porażka w turnieju podopiecznych Karola Śnieżka, którzy na zakończenie fazy grupowej zmierzą się w środę z Niemcami.

Polskiej reprezentacji nie udało się zrealizować celu minimum, jakim było zdobycie choćby punktu w meczach przeciwko Anglii bądź Irlandii. Oba zespoły okazały się poza zasięgiem biało-czerwonych, a porażki 0:6 i 1:7 odzwierciedlają różnicę w poziomie.

Irlandczycy w swoim pierwszym spotkaniu na mistrzostwach niespodziewanie zremisowali z Niemcami (1:1). To ich najwyraźniej podbudowało, bowiem przeciwko Polakom dominowali przez większą część spotkania. Już pierwsza groźniejsza akcja w ich wykonaniu przyniosła im bramkę. Z kolei przy drugim golu mieli trochę szczęścia, bowiem Michał Kasprzyk miał już na kiju zmierzającą do bramki piłkę, ale nie zdołał jej wybić.

W drugiej kwarcie Irlandia kontrolowała mecz i dołożyła dwa kolejne trafienia. Biało-czerwoni grali przez siedem minut z przewagą jednego zawodnika, ale nie potrafili tego wykorzystać. Dopiero przy stanie 5:0 Irlandczycy zwolnili tempo, spotkanie na moment się wyrównało. W 39. min Patryk Pawlak po podaniu Tomasza Kotulskiego zdobył honorowego i jedynego jak dotąd gola w turnieju dla biało-czerwonych. Potem mieli oni jeszcze okazje, by zmniejszyć rozmiary porażki, ale rywale w końcówce byli skuteczniejsi.

W drugim meczu grupy B Anglia zmierzy się z Niemcami, którzy w środę będą ostatnim rywalem polskiej drużyny.

Po dwa najlepsze zespoły z obu grup awansują do półfinału, a pozostała czwórka będzie rywalizować o lokaty 5-8. Najsłabsze dwie ekipy zostaną zdegradowane do drugiej dywizji.

Polska - Irlandia 1:7 (0:4).

Bramki: Patryk Pawlak (39); Sean Murray (6), Neal Glassey (10), Shane O'Donoghue - dwie (23-krótki róg, 36-krótki róg), Alan Sothern (24), Matthew Nelson (55-króotki róg).