Liga Mistrzów: Milik i Zieliński zagrają w fazie grupowej. Asysta Odjidji-Ofoe

Napoli pokonało w rewanżowym spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów Nice 1:0 i tym samym awansowało do fazy grupowej tych rozgrywek. Na tym etapie zobaczymy również cztery inne drużyny, które awansowały po eliminacjach – NK Maribor, Olympiakos Pireus, Celtic Glasgow i Sevillę.

Choć wydawało się, że przy urazie Driesa Mertensa Arkadiusz Milik wystąpi w podstawowym składzie, to ostatecznie Belg był gotowy do gry i to on zagrał od pierwszej minuty przeciwko Nice. Włoska drużyna od początku naciskała i stwarzała sobie groźne sytuacje. Szczególnie po akcjach skrzydłami.

Na gola musieliśmy czekać jednak do drugiej połowy. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Jose Callejon. W 63. minucie Marka Hamsika zastąpił Piotr Zieliński. Polak miał nawet jedną sytuację, ale uderzył niedokładnie. Milik ostatecznie cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Vadis Odjidja-Ofoe. Były piłkarz Legii Warszawa zanotował asystę przy golu Marko Marina, a ich Olympiakos pokonał Rijekę 1:0. W innych spotkaniach Sevilla zremisowała z Basaksehirem 2:2 i również zameldowała się w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Awans wywalczył także Maribor, który wygrał z Hapoelem Ber Szewa 1:0.