Mistrzynie Polski wyrzucone z hali! Siatkówka wraca do Polic

Siatkówka
Mistrzynie Polski wyrzucone z hali! Siatkówka wraca do Polic
fot. PAP

Drużyna mistrzyń Polski, Chemik Police nie będzie więcej występował na hali w Szczecinie. Grupa Azoty, która jest sponsorem klubu nie dogadała się z władzami miasta i w związku z tym siatkarki Chemika będą od nowego sezonu trenowały i rozgrywały mecze w hali w Policach.

- Postawa i działania władz Miasta Szczecina uniemożliwiają Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. zaakceptowanie warunków, na których miałaby być przedłużona umowa między stronami na prawa do nazwy hali Azoty Arena w Szczecinie – czytamy w oficjalnym komunikacie Grupy Azoty.

 

Powodem takiej decyzji jest m.in. podniesienie kwoty najmu hali w Szczecinie o 70 procent. Od połowy września szczecińska hala przestanie nosić nazwę ”Azoty Arena”.

 

Dodatkowo operator obiektu wysłał do Chemika informację, iż wiele w wiele weekendów w 2018 roku na hali odbywać się będą imprezy komercyjne i nie było by możliwe rozrywanie meczów przez zespół z Polic.

 

W związku z tym mistrzynie Polski wracają na parkiet do swojego miasta. Za kilka dni szczecińska hala będzie jedną z aren siatkarskich mistrzostw Europy mężczyzn.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie