Były reprezentant Turcji posądzony o terroryzm

Piłka nożna
Były reprezentant Turcji posądzony o terroryzm
fot. sozcu.com.tr

Turecka policja zatrzymała w Stambule Omera Catkicia. Bramkarzowi postawiono zarzut wzięcia udziału w zamachu stanu do którego doszło rok temu. 42-latek przebywa w areszcie i stanowczo zaprzecza stawianym mu zarzutom.

Przed rokiem w Turcji miał miejsce nieudany pucz, którego celem było obalenie ówczesnego prezydenta tego kraju - Recepa Tayyipa Erdogana. W wyniku starć, śmierć poniosło ponad 300 osób, a skutki zamachu są odczuwalne także dziś. W skutek licznych śledztw do więzień trafiło już około 50 tys. ludzi, którzy mieli stać za zorganizowaniem przewrotu.

Wśród osadzonych nie brakuje znanych artystów i sportowców. Jednym z nich stał się niedawno Catkic, którego oskarżono o terroryzm. Według ustaleń brązowy medalista mistrzostw świata w 2002 roku korzystał z aplikacji, która służyła zamachowcom do komunikowania się i to główny zarzut, którym obarczono doświadczonego golkipera

Catkic to prawdziwy weteran tureckich boisk. Całą karierę spędził grając w rodzimych ligach. W reprezentacji zagrał 19 razy. To nie jedyny taki przypadek, gdy znany piłkarz jest ścigany przez turecki rząd. Na celowniku władz znalazł się także inny słynny piłkarz - Hakan Sukur, który jest rekordzistą pod względem liczby strzelonych bramek w kadrze. Jednak fakt, że mieszka na stałe w Stanach Zjednoczonych sprawia, że raczej nie ma sie czego obawiać.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie