Zaledwie kilka dni temu GODSENT ogłosiło zmiany kadrowe. Niespodziewanie z drużyną pożegnał się jej założyciel i prowadzący – pronax, a także Jonas ‘Lekr0’ Olofsson. W buty tego drugiego natychmiastowo wskoczył Dennis ‘dennis’ Edman z fnatic. Wellstena tymczasowo i tylko w ESL Pro League zastąpić ma natomiast znany głównie z występów w Ninjas in Pyjamas – Jacob ‘pyth’ Mourujärvi. Ten stan rzeczy nie ma trwać jednak wiecznie. Jak dowiedział się znany z dojścia do niezawodnych informatorów Jarek ‘DeKay’ Lewis, już niedługo w trykot GODSENT wskoczyć może właśnie freddieb.

 

Zdaniem dziennikarza GODSENT i Epsilon Esports ustaliły nawet warunki przejścia. Transfer blokuje jednak Gfinity Elite Series, a więc turniej, na który dotychczasowy zespół Buö zapewnił sobie awans. Zawody zakończą się na początku września i dopiero po zwieńczeniu rozgrywek w Londynie Szwed byłby w stanie zmienić barwy.

 

Prawdopodobny skład GODSENT:
Andreas ‘znajder’ Lindberg
Simon ‘twist’ Eliasson
Joakim ‘disco doplan’ Gidetun
Dennis ‘dennis’ Edman
Fredrik ‘freddieb’ Buö

 

 Epsilon Esports jest prawdziwą wylęgarnią szwedzkich talentów, dosłownym przedsionkiem do wielkiej kariery esportowej. Co rusz słyszymy o podbieraniu zawodników z belgijskiej organizacji do wielkich zespołów ze Szwecji. Najpierw Joakim ‘disco doplan’ Gidetun zaproszony został do fnatic, a następie William ‘draken’ Sundin  i Fredrik ‘REZ’ Sterner  zostali wykupieni do NiP-u. Odejście do GODSENT freddiegob, a więc filaru aktualnego składu, byłoby kolejnym ciosem dla i tak poturbowanej przez historię drużyny.