Janczyk otrzymał ofertę z USA!

Piłka nożna
Janczyk otrzymał ofertę z USA!
fot. Cyfrasport

Dawid Janczyk kolejny raz wraca do świata piłki i tym razem wydaje się, że może wszystkich pozytywnie zaskoczyć. 29-latek dostał bowiem ciekawą ofertę ze Stanów Zjednoczonych i bardzo możliwe, że były piłkarz m.in. Legii Warszawa wyjedzie za ocean.

Jak informują sportowefakty.wp.pl Janczyk otrzymał ofertę z Chicago. Miałby trenować jeden z zespołów młodzieżowych AAC Eagles Chicago – amatorskiego klubu planującego stworzenie dużej akademii. Najpierw jednak 29-latek ma pojechać do Stanów na testy, które potwierdzą, czy nadaje się do nowej roli.

 

Janczyk uważany był przez lata za jeden z największych talentów polskiej piłki. Karierę zaczynał w Sandecji Nowy Sącz, z której trafił do Legii. Swoich sił próbował w Rosji oraz Belgii, ale po niezbyt udanych przygodach wrócił do Polski. Grał w Koronie Kielce, by znowu udać się za granicę, a konkretnie na Ukrainę. Potem był jeszcze w Piaście Gliwice i Sandecji.

 

Nigdzie jednak nie potrafił sobie wywalczyć pierwszego składu. Duży wpływ na losy jego kariery miały problemy z alkoholem i mało sportowy tryb życia. Niedawno Janczyk po raz kolejny spróbował wrócić do piłki. Krótkie testy w Radomiaku Radom obnażyły jednak jego brak formy i pokazały, że chyba na dobre powinien sobie dać spokój z grą. Być może odnajdzie się w nowej roli.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze