Konferencja prasowa przed LOTTO Eurovolley Poland 2017. Kliknij i oglądaj

Siatkówka
Konferencja prasowa przed LOTTO Eurovolley Poland 2017. Kliknij i oglądaj
fot. PAP

W czwartek rozpoczyna się w naszym kraju wielkie święto siatkówki - turniej Lotto Eurovolley Poland 2017. Ceremonia otwarcia i pierwszy mecz Polaków będą najważniejszymi sportowymi wydarzeniami dnia. W środę odbędzie się konferencja prasowa na której poznamy szczegóły imprezy.

Już w czwartek uroczysta ceremonia otwarcia mistrzostw Europy i pierwsze spotkanie Polaków. Biało-Czerwonymi zmierzą się na Stadionie Narodowym z reprezentacją Serbii, podobnie jak trzy lata temu podczas mistrzostw świata. Podopieczni trenera Nikoli Grbibić'a będą chcieli zrewanżować się za porażkę 3:0, którą wówczas odnieśli. Jednak miejmy nadzieję, że nasi siatkarze postawią im trudne warunki na swoim terenie.

 

Publiczność zgromadzona na warszawskim stadionie będzie miała okazję obejrzeć także część artystyczną, która jak zapowiada reżyser Konrad Smuda będzie absolutnie "nie z tej ziemi"- Musieliśmy się zmierzyć z legendą otwarcia mistrzostw świata sprzed trzech lat, a to jest w tym wszystkim najtrudniejsze. Postanowiliśmy na nowo odkryć siatkówkę i zapraszamy wszystkich widzów w kosmiczną podróż. Wystartuje statek kosmiczny, który wyląduje na europlanecie. A ta nas ciągle zaskakuje. Jest pozytywna i nawiązuje do tego, że każdy mecz jest inny. Chcemy to pokazać. Myślę, że to będzie coś, czego jeszcze nie było. Jedno jest pewne w czwartek na pewno nie zabraknie wrażeń i siatkarskich emocji.

 

Oprócz Polaków i Serbów, w grupie A zobaczymy także Estonię i Finlandię. Siatkarze trenera Ferdinando De Giorgiego po czwartkowym meczu na Stadionie Narodowym, udadzą się do Gdańska by w Ergo Arenie zmierzyć się z pozostałymi dwoma zespołami. Cały turniej zostanie rozegrany w pięciu miastach: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie i Katowicach. 16 drużyn rozegra mecze w czterech grupach. Spotkania o medale odbędą się w krakowskiej Tauron Arenie.

 

Już wiadomo, że na mistrzostwach będzie mógł zagrać kontuzjowany niedawno Mateusz Bieniek. Siatkarz przeszedł pozytywnie badania lekarskie i wystąpi w turnieju.- W mojej wieloletniej karierze zawodowej nie spotkałem się z przypadkiem tak szybkiego dochodzenia do sprawności, po tak poważnym urazie. Jak się okazuje organizm człowieka, a szczególnie sportowca pozostaje jednak wielką zagadką - powiedział Jan Sokal, lekarz kadry narodowej.

 

Ceremonia otwarcia jak również wszystkie mecze LOTTO Eurovolley Poland na sportowych antenach Polsatu.

 

Konferencja prasowa przed LOTTO Eurovolley Poland 2017 w środę w Polsacie Sport News. Poczatek transmisji o godz. 12.

o.s, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze