WTA w New Haven: Porażka Linette w 2. rundzie

Magda Linette odpadła w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA na kortach twardych w New Haven (pula nagród 711 tys. dol.). Polska tenisistka przegrała z Chinką Shuai Zhang 3:6, 7:6 (7-4), 3:6.

Spotkanie zaczęło się źle dla Linette, która w trzech pierwszych gemach nie wygrała żadnej akcji. Od stanu 0:3 poprawiła swoją grę, ale nie zdołała odwrócić losów rywalizacji w tym secie, przegranym ostatecznie 3:6.

W drugim, przy stanie 1:2, Polka poprosiła o pomoc medyczną. Przez kilka minut była masowana i rozciągana przez fizjoterapeutkę. Po powrocie do gry spotkanie stało się bardzo zacięte, ale wydawało się, że Chinka zakończy pojedynek po swojej myśli - 29. w światowym rankingu Shuai Zhang prowadziła już 3:1, 4:2 i 5:3. W pewnym momencie od wygrania meczu dzieliły ją tylko dwie piłki.

Wówczas Linette zaczęła grać zdecydowanie lepiej, a jej rywalka popełniała kolejne błędy. W efekcie Polka wygrała trzy kolejne gemy i objęła prowadzenie 6:5. Po chwili Chinka doprowadziła do remisu, ale w tie-breaku lepsza okazała się Linette, obecnie 82. w światowym rankingu.

W trzecim secie, w którym to Chinka prosiła o pomoc medyczną, Polka "przełamała" rywalkę w piątym gemie, wychodząc na prowadzenie 3:2. Później jednak jej przeciwniczka wygrała cztery gemy z rzędu, kończąc pojedynek po trzeciej piłce meczowej, po zagraniu Linette w siatkę.

W ćwierćfinale turnieju (3. runda) wystąpi Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z numerem jeden Polka na otwarcie miała wolny los, a w drugiej rundzie pokonała Kanadyjkę Eugenie Bouchard 6:3, 7:5. Jej kolejną rywalką będzie grająca z "ósemką" Chinka Shuai Peng.

Radwańska w amerykańskiej imprezie broni tytułu wywalczonego przed rokiem.