Magiera: To porażka dla całej polskiej piłki

Piłka nożna
Magiera: To porażka dla całej polskiej piłki
fot. PAP

Trener Legii Warszawa Jacek Magiera był załamany po rewanżowym meczu z Sheriffem Tyraspol (0:0) w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. - To porażka dla całej polskiej piłki, że żadna drużyna nie zagra w fazie grupowej - powiedział po tym, jak jego zespół odpadł z europejskich pucharów.

W pierwszym spotkaniu w Warszawie padł remis 1:1. W rewanżu ani jedna, ani druga drużyna nie zdołała strzelić gola. Bezbramkowy remis dał awans mistrzowi Mołdawii.

 

- To jest dla nas trudny moment w szatni. Tak w sporcie bywa, trzeba się podnieść jak najszybciej, znaleźć motywację. Czym szybciej to zrobimy, tym lepiej - powiedział Magiera.

 

- Trzeba działać. Zawaliliśmy, nie będę udawał. Na pewno tę drużynę stać, żeby grała lepiej. Wszyscy zawodnicy, którzy byli na boisku i ławce rezerwowych, mogą prezentować się lepiej. Trzeba pracować, żeby wejść na wyższy poziom. To zależy od każdego zawodnika indywidualnie, żeby takie mecze się nie powtarzały. To porażka dla całej polskiej piłki, że żadna drużyna nie zagra w fazie grupowej. Boisko weryfikuje, niestety trzeba powiedzieć otwarcie, ze jesteśmy poza pucharami - dodał.

 

- Trzeba się podnieść. Przyjmuję krytykę, jestem pierwszy, który to zrobi. Jestem odpowiedzialny za tę drużynę. Wiem o tym i tego się nie boję. Można dużo mówić, ale dziś to się nie zmieni. Trzeba robić więcej, więcej pracować. Takie mecze uczą. Ja wiem, że nikogo to nie interesuje. W ubiegłym roku byliśmy w niebie, teraz jesteśmy w miejscu, o jakim nie chcemy myśleć. Trzeba zrobić wszystko, żeby pracować lepiej. Mamy plan, żeby wszystko co jest wykonywane, poszło dobrze w lidze - zauważył szkoleniowiec legionistów.

 

 

Legia Warszawa była ostatnim przedstawicielem Lotto Ekstraklasy w europejskich pucharach.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze