MŚ w zapasach: Brązowy medal Zasiny

Sporty walki

Roksana Zasina (ZTA Zgierz) zdobyła w Paryżu brązowy medal zapaśniczych mistrzostw świata w wadze 53 kg. W czwartkowy wieczór pokonała zawodniczkę z Korei Północnej Yongmi Pak 4:2.

Zawodniczka ze Zgierza rozpoczęła mistrzostwa od pokonania w kwalifikacjach Caroliny Hidalgo (Kolumbia) 7:0. Wygrała potem walki z Lejlą Gurbanową (Azerbejdżan) 3:1 i Haley Augello (USA) 8:2. W półfinale uległa Mayu Mukaidzie (Japonia), która powalczy o złoty medal z Wanesą Kaładzińską (Białoruś).

W drodze na podium 29-letnia podopieczna trenera klubowego Jakuba Filipowicza pokonała w kwalifikacjach Carolinę Hidalgo (Kolumbia) 7:0, w 1/8 finału Lejlę Gurbanową (Azerbejdżan) 3:1, w ćwierćfinale Raley Augello (USA) 9:1, natomiast w półfinale musiała uznać wyższość późniejszej wicemistrzyni świata Mayu Mukaidy (Japonia) przegrywając 1:5.

- Cieszę się ogromnie. Jest to bowiem mój pierwszy medal w dotychczasowych startach w mistrzostwach świata. 21 sierpnia miałam urodziny i tak sobie cichutko pomyślałam, że najlepszym prezentem z tej okazji byłby medal. Szczęście nagrodziło moje marzenia - powiedziała Zasina.

Złoty medal przypadł Wanesie Kaładzińskiej (Białoruś), która wygrała 8:6 z Mukaidą.

Jak dotychczas reprezentacja Polski ma w dorobku w paryskich mistrzostwach globu dwa medale. Wcześniej srebro wywalczył Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) w rywalizacji w stylu klasycznym w kategorii 66 kg.