MŚJ w kolarstwie torowym: Dwa srebrne medale Polaków

Inne
MŚJ w kolarstwie torowym: Dwa srebrne medale Polaków
fot. PAP

Dwa srebrne medale zdobyli w czwartek reprezentanci Polski w odbywających się we włoskim Montichiari mistrzostwach świata juniorów w kolarstwie torowym. Wicemistrzami świata zostali Daniel Rochna w keirinie i Filip Prokopyszyn w wyścigu scratch.

W finałowym wyścigu konkurencji keirin wystąpiła dwójka Polaków, ale Cezary Łączkowski (TKK Pacific Nestle Fitness) po upadku nie ukończył konkurencji. Rochna (KKS Gostyń/SMS Żyrardów) natomiast uległ na finiszu reprezentantowi Rosji Pawłowi Perczukowi.

Prokopyszyn (Trasa Zielona Góra) zajął drugie miejsce w wyścigu scratch (dystans 10 km) ulegając Danielowi Baborowi (Czechy).

Dzień wcześniej, w środę, po brąz w sprincie drużynowym sięgnęli Łukasz Kowal (KKS Gostyń/SMS Żyrardów), Cezary Łączkowski (TKK Pacific Nestle Fitness) i Daniel Rochna (UKS Copernicus Toruń/SMS Żyrardów) pokonując zespół Wielkiej Brytanii. Złoto przypadło Rosji, która w finale zwyciężyła Niemców.

W tej samej konkurencji dziewcząt Paulina Petri (KS Społem Łódź/SMS Żyrardów) i Nikola Sibiak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska/SMS Żyrardów) zajęły piąte miejsce. Medale wywalczyły tu reprezenacje Rosji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

W scratchu miejsce tuż za podium przypadło Marcie Jaskulskiej (BMC Nowatex Ziemia Darłowska). Zwyciężyła Włoszka Martina Fidanza.

KB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie