Siatkówka w Kielcach uratowana?

Siatkówka
Siatkówka w Kielcach uratowana?
fot. PAP

Siatkarska drużyna z Kielc, która do niedawna pozostawała "bezimienna" jest bliska pozyskania sponsorów. W nowym sezonie zespół prawdopodobnie będzie nosił nazwę Dafi Społem Kielce.

Po tym, jak występująca w PlusLidze ekipa z Kielc straciła tytularnego sponsora, firmę Effector, nad klubem zebrały się czarne chmury. Bardzo długo nie było wiadomo, kto zaoferuje kielczanom swoje wsparcie, bez którego nie byliby w stanie zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wszystko wskazuje na to, że problemy niebawem zostaną rozwiązane. Prawdopodobnie w nowym sezonie do rozgrywek przystąpi klub Dafi Społem Kielce.

Sponsorem strategiczno-tytularnym ma zostać firma Formaster S.A., która jest producentem filtrów do wody, dzbanków filtrujących i pojemników "Dafi". Będzie to powrót tego przedsiębiorstwa do kieleckiego sportu. Kilka lat temu firma sponsorowała piłkarzy ręcznych Iskry. Temat nie jest jeszcze pewny. Rozmowy nadal są prowadzone.

Finansowe wsparcie Kielczanom zaoferowała również Powszechna Spółdzielnia Spożywców Społem w Kielcach. Jak zapewnia zastępca prezesa Społem, Grzegorz Pabis, wszystko między klubem a firmą jest już dograne.

Prezes kieleckiego klubu, Jacek Sęk, nie chce mówić otwarcie o nowych sponsorach. - Prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami. Jesteśmy blisko, dopinamy wszystkie kwestie - skomentował.

Niewykluczone, że do grona wspierających Kielczan dołączy też japoński koncern Mitsubishi.

Drużyna z Kielc przygotowuje się do nowego sezonu pod okiem trenera Wojciecha Serafina. Skład jest niemalże skompletowany. Brakuje jeszcze jedynie atakującego.

Już w pierwszej kolejce PlusLigi na nowy kielecki zespół czeka trudny rywal, Asseco Resovia Rzeszów. Mecz zostanie rozegrany 30 września na Podpromiu.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze